…

Od angličtiny po statistiku. Podzimní kurzy pro veřejnost na Právnické!

Láká vás právní statistika, jazyky nebo dění na mezinárodní úrovni? Nebo v těchto předmětech naopak tápete? Vaše problémy vyřeší podzimní kurzy na PF.

Studentský život
Láká vás právní statistika, jazyky nebo dění na mezinárodní úrovni? Nebo v těchto předmětech naopak tápete? Vaše problémy vyřeší podzimní kurzy na PF.

Právníci, diáře do ručky! Právnická fakulta Univerzity Karlovy zveřejnila na svých stránkách současnou nabídku kurzů pro veřejnost.

Program je opravdu nabitý a to své si v něm vybere snad každý; jak student fakulty, který se bude chtít ve svém oboru ještě více zdokonalit, tak také méně či více zkušený nadšenec do nejrůznějších právních odvětví.

Kapacita je omezená a jak všichni víme, zahálet se nevyplácí.

Statistika nuda není

V premiérové datum podzimní sezóny kurzů pro veřejnost, tedy 18. září, proběhne na fakultě pod vedením JUDr. Ing. Zdeňka Hraby, Ph.D. seminář Statistika pro právníky.

Vyučující si klade za cíl seznámit účastníky se základními statistickými metodami a jejich praktickým využitím v profesním životě. Cena kurzu je 2 000,- Kč.

Postavte si budoucnost

Kandidát věd Josef Staša a jeho tým si pro širší veřejnost z řad veřejné správy i aktéry výstavby připravili kurz Společné územní a stavební řízení a jeho alternativy po novele stavebního zákona.

Účast na této přednášce by měl minimálně zvážit každý, kdo se na tomto poli pohybuje, přednáška s diskuzí totiž nabízí unikátní možnost pochopit obsah institutu společného územního a stavebního řízení po novele stavebního zákona, která vstoupí v platnost na začátku příštího roku. Cena akce je 2 200,- Kč.

Neztraťte se ve světě!

Ve dnech mezi 9. a 11. listopadem uspořádá juridikum kurz Právo mezinárodních smluv pro právní praxi. Akce se uskuteční pod taktovkou vedoucího Katedry mezinárodního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy doktora věd Pavla Šturmy a kandidáta věd Vladimíra Balaše.

Z pozice hostů na semináři vystoupí i řada odborníků z praxe. Kantoři účastníky seznámí se základy práva mezinárodních smluv z pohledu globálního i vnitrozemského. Za účast zaplatí zájemce kolem 12 000,- Kč.

Angličtina, kterou se jinde nenaučíte

Své přihlašovací listiny otevřely už i dlouhodobější akce. Po celý akademický rok bude na půdě univerzity probíhat oblíbený seminář Legal English for International Practice, tedy kurz právnické angličtiny.

Během šedesáti hodin výuky se kurzisté prostřednictvím četby a poslechu seznámí s terminologií probíraných témat a naučí se tak komunikovat na úrovni, kterou dnešní mezinárodní právo vyžaduje.

Výuku povede doktorka Marta Hrubá z Katedry jazyků. Cena za celý kurz je 12 000,- Kč.

Kompletní výpis kurzů najdete na internetových stránkách Právnické fakulty UK: http://www.prf.cuni.cz/cz/