…

My to zvládli! Hokejové hřiště v Indii stojí

Maybe tomorrow aneb Už jste někdy zkoušeli sbalit do krosny celou hokejovou výbavu na cestu ho Himalájí?

Blog
Maybe tomorrow aneb Už jste někdy zkoušeli sbalit do krosny celou hokejovou výbavu na cestu ho Himalájí?

Pojďme se společně zasnít. Čeká vás měsíc na severu Indie. V kraji, který je mnohem zaostalejší než ten váš a vy máte jen hrubou představu o tom, co vás ve skutečnosti čeká. A pak je vám oznámeno, že do krosny se dětská hokejová výbava vejde. Opravdu?!

Již dříve jsem psala o tom, co se v Spring Dales Public School bude letos během prázdnin dít. Česká nezisková organizace Brontosauři v Himálajích měla pomoci s výstavbou hokejového hřiště a měla zajistit 30 dětských hokejových setů.

Proč?

Může  se to zdát jako absolutní nesmysl – jet stavět na sever Indie hokejové hřiště. Při bližším pohledu ale zdánlivě bláznivá akce dostane reálnější důvody.

Celá vesnice je zahalena v období zimních měsíců rouškou sněhové pokrývky. Kruté zimy většinou odříznou vesnici od okolního světa, takže místním „nezbývá“ nic jiného než zábava v podobě ručních prací nebo alkoholových sešlostí. V hlavním městě Ladacku v Lehu je hokej velmi oblíbený a když lidé hrají hokej tam, proč by nemohli hrát i o pár kilometrů dále?

Zdroj: Autorka článku

Jak?

Dřívější řádky vás snad trochu přesvědčily, že to není úplný nesmysl. Jako nesmysl se však dlouho zdál převoz hokejového vybavení.

Po shlédnutí videa, které mi mělo usnadnit balení, následoval stav paniky, kterou vystřídalo zoufalství, což plynule přecházelo do absolutního odhodlání a ďábelského smíchu. Na letišti čekaly obrovské krabice. A my to dokázali! Jak? S vypětím všech našich sil.

Zdroj: Autorka článku

Radostné úsměvy na tvářích

Po letištních kontrolách a výměně letadel zbývalo převézt důležitý náklad na střeše velkých taxíků. Cesta proběhla na výbornou a nás už čekalo slavnostní přivítání školy.

Hádejte, jak jsme se vyfikli? Samozřejmě jsme si oblékli výbavy a hrdě nastoupili před zaměstnance, učitele ale hlavně všechny děti. Ty začaly radostně tleskat, výskat a radovat se. My tam stáli a asi každému z nás se honilo hlavou, že ten pocit radosti za ty nervy stál.

Zdroj: Fb Brontosauři v Himálajích

Maybe tomorrow

Heslo „Maybe tomorrow,“ je pro životní styl v Indii více než trefný. Proč to ale píšu? Protože to souvisí se stavbou hokejového kluziště. Přes pomalý start celé výstavby začaly práce na stavbě nabírat na obrátkách.

Nepálci pracovali po boku s českými dobrovolníky a kdo zrovna neučil, natíral dřevo nebo přesíval. Ruku k dílu přiložil i ředitel školy a kluziště bylo včas dokončeno a slavnostně otevřeno tamním lámou.

Zdroj: Autorka článku