…

Nechte se okouzlit pestrým novocirkusovým kaleidoskopem

Špičkoví artisti, mimové, herci, žongléři, ale i další muzikanti ovládnou Letenské sady již po čtrnácté!

Popkultura
Špičkoví artisti, mimové, herci, žongléři, ale i další muzikanti ovládnou Letenské sady již po čtrnácté!

14. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná odstartuje 17. srpna a bude pokračovat až do 3. září.

Letenské sady se promění v jedinečný svět manéže plné energie, nevšedních výkonů a smíchu, který k tomuto pestrému novocirkusovému kaleidoskopu patří.

Bestiář

Festival vypukne večer 17. srpna, kdy pod širým nebem diváci spatří vyvrcholení týdenního worskhopu, který spojil zahraniční a české umělce. Bestiář je prezentace umělců pod taktovkou režisérky Firenzy Guidi z velšského souboru NoFit State Circus.

Máte chuť na provokativní burleskní kabaret zdatných mužů z Kanady? Jste na správné adrese, protože letos vystoupí umělci z Cirque Alfonse se svou show nesoucí název Barbu.

Kromě výborné kondice, bezbřehého optimismu a energie mají společný dlouhý a hustý plnovous, který je symbolem kanadských dřevorubců. Show Barbu je inspirována starým cirkusem v Quebecku ze začátku 20. století. Tehdy předváděli zdatní muži své silácké kousky v lunaparku.

Zdroj: Fb Letní Letná

La Putyka a Hit, Tell the difference

Festival je zároveň největší přehlídkou domácí scény a letošní program obohatí čtyři tuzemské soubory. Losers Cirque Company s představením Kolaps, duo Hand to Violin přiveze představení Hello, Poly!, Cirkus TeTy uvede  premiéru s názvem Hrdinky a Cirk La Putyka a rwandský soubor Future Vision Acrobat představí mezinárodní projekt Hit, Tell the difference.

Tohle představení bude k vidění pouze 7x a zajímavostí je, že k projektu vzniká i dokumentární film. Jak si umělci poradí s kontrasty a kulturními rozdíly s kolegů z Rwandy, kteří netrénují na žádném vybavení? Mají pouze svá těla a trávu. Touží po trampolíně… Co jim dá pobyt v Česku a jak ovlivní budoucnost deseti mladých artistů?