40 let dohadů o smrti Krále

Úterý 16. srpna 1977 – Elvis Aaron Presley, známý jako Král Rock’n’Rollu, je nalezen snoubenkou Ginger Aldenovou zhroucený na záchodě svého sídla Graceland v Mephisu. Mrtvý.

Mrtvý?

Lidé mají rádi velké příběhy. Konspirační teorie zpochybňující smrt Elvise Presleyho se proto zdá jako pochopitelná „třešinka“ na příběhu této legendy. Co když je však na ní kus pravdy? Elvis byl od své smrti údajně několikrát spatřen v různých částech světa. Ve světle podivného pohřbu se tato skutečnost nejeví jen jako pouhá fata morgana zběsilých fanoušků.

Pohřeb

Pohřeb se uskutečnil dva dny po zpěvákově smrti, tedy poměrně brzo. Elvisův manažer na něj dorazil vysmátý, oblečený v havajské košili. V rakvi navíc údajně neleželo Presleyho tělo, ale pouze vosková figurína.

Pan Presley nikoho nepřijímá

I oficiální zpráva o Elvisově smrti trpí trhlinami v logice. Ve vile Graceland bylo v onen den mnoho lidí, samozřejmě i ochranka. Ta v době, kdy už měl být King of Rock´n´Roll mrtev, odmítala bulvár se slovy: „Pan Presley nikoho nepřijímá. Jeho otci se udělalo špatně.“ Za celé odpoledne také nebyla zaznamenána žádná sanitka, která by Elvise odvezla do nemocnice.

„To přece není Elvis!“

Věrohodnosti o zpěvákově smrti nedodala ani sestra, která připravovala mrtvolu k ohledání. Prý vykřikla: „To přece není Elvis!“ Presleyho takto nepoznalo více lidí.

Spolupráce s vládou

Teorií o tom, co zpěvák dělal a kde se nacházel (nebo stále nachází?) existuje víc. Jedna z nich tvrdila, že Elvis spolupracoval s vládou proti dealerům drog, ke kterým měl, jakožto jejich velký zákazník, blízko. Vláda mu tak měla poskytnout možnost změnit identitu.

Jen touha po senzaci?

Nakonec nemáme nic než teorie, dohady a fantastické historky, které mohou klidně vycházet z pouhé touhy lidí po senzaci. Co však jisté je, jsou Elvisovy písničky, které po sobě zanechal. A není jich málo…

Nebo raději českou verzi Elvise…?