…

Žít na Bali není nic nemožného. Inspiruj se příběhem Šárky

Původně to měla být jen dovolená na utřídění myšlenek. Bali ji tak uchvátilo, že si Šárka změnila život.

Lifestyle
Původně to měla být jen dovolená na utřídění myšlenek. Bali ji tak uchvátilo, že si Šárka změnila život.

O indonéském ostrově Bali se v poslední letech začíná říkat, že je to takové druhé Chorvatsko. Možná kvůli množství českých turistů, kteří sem začínají létat čím dál častěji. Možná důvod leží někde jinde.

Pořád je to jedna z velice oblíbených destinací. Například přední český specialista na facebookovou reklamu a digitální nomád v jednom David Lörincz tady dokonce už dva roky žije se svou indonéskou přítelkyní.

Výživové poradenství z Bali

Dneska si ale nebudete číst povídání o nomádech, tomu je na našem webu věnován celý seriál. Popovídali jsme si s Šárkou Hlouškovou, která si splnila svůj sen a vycestovala na Bali, kde se jí úspěšně podařil rozjet i byznys. Mohla tu tak strávit s manželem víc než jen 14 denní dovolenou.

Šárka je online výživová poradkyně se specializací na detoxikaci organismu. Její práce, která je zároveň i koníčkem, se točí kolem tzv. acidózy – problému s překyseleným organismem. Učí klienty nejen, jak shodit přebytečná kila, ale i odbourávat špatné stravovací návyky.

Foto: Šárka Hloušková

Sledovat ji můžete na www.dokrabicky.cz nebo v rámci projektu www.letimenabali.cz.

Chtělo to dovolenou na utříbení myšlenek

Zdravím Šárko, proč ses vydala na Bali?

Než  jsem odlétala, byla jsem hodně pracovně vytížená, unavená a nějak vším semletá. Měla jsem sice svou vysněnou detoxikační poradnu a vařila jsem klientům od Liberce až po Černý most „detoxikační krabičky“, ale měla jsem pocit že, stojím stále na jednom  místě a nikam se neposouvám. Už to chtělo dovolenou na utříbení myšlenek. I když můj manžel, digitální nomád, to dovolenou zrovna nenazýval.

Takže jsi byla hodně unavená. Pomohlo ti nějak Bali? Byla jsi nadšená?

Bali mě úplně pohltilo, nadchlo a inspirovalo. Nejenom teplem, které mimochodem miluji, ale vším, svobodou, lehkostí bytí, atmosférou. Takže po 30 dnech odpočívání, cestování a přemýšlení, jsem už věděla, že se sem za 2 měsíce vrátím a bude to začátek něčeho nového…

Odjížděla jsem s ucelenou myšlenkou, jak svoji práci, která mě baví, budu dělat lépe, pro mě efektivněji v nádherné sluncem prozářené zemi. Věděla jsem, co už dělat nechci, a nechám tedy  za sebou.

Foto: Šárka Hloušková

Projekt Letíme na Bali

Jsi jeho autorkou. Co se za ním skrývá?

Během pobytu ke mně  přišel nápad – krásná myšlenka, jak dostat klienty na nádherné místo na zemi a poskytnout jim luxus odpočívat, meditovat a čistit organismus v kruhu stejně smýšlejících lidí.

Díky nabídce Anie Songe, která s manželem Lukášem poskytla mému projektu startovní čáru v podobě pronájmu jejich úžasného resortu Makawi Tuwa, velké podpoře rodiny a manželově  webařskému umu, jsem vymyslela projekt Letíme na Bali.

Ihned po příletu zpět do ČR jsem se pustila do realizace mého snu. Oslovila jsem úžasnou jógínku, která se mnou sdílela mé nadšení. Sestavila detoxikační jídelníček z baliských a indonéských jídel. Manžel mi postavil celý web.

Byl projekt úspěšný? Chtěli lidé jet detoxikovat tělo na Bali?

Ano, díky Letíme na Bali jsem na ostrově už přivítala a provedla celým detoxikačním programem první klienty.  Klienti  ve 14 denních programech relaxovali na krásném útesu se soukromou pláží. Jedli balijské a indonéské pochoutky a východ slunce přivítali hodinou jógy. Detoxikovali organismus i celé tělo. A já měla najednou pocit, že tohle je to ono, co chci dělat.

Nápad jak neumřít hlady

Původně jsi říkala, že jsi na Bali letěla na měsíc. Co se dělo dál?

Měsíc utekl jako voda. Tak jsem začala přemýšlet, jak to udělat tak, abych mohla na Bali zůstat delší dobu a neumřít tu hlady. A  zase přišel jednoduchý nápad, který jsem dříve neviděla. Své  stránky www.dokrabicky.cz mohu obsluhovat z celého světa. Už jen úžasná myšlenka, že místo doposud tištěných „Průvodců detoxikací“ vkládaných do balíčku, budou klienti dostávat e-booky, mě fascinovala. A poradna přece může být i přes Skype.

Foto: Šárka Hloušková

Držela jsem se mého motta “Když to opravdu chceš, tak už je to tvoje” a těžké to nebylo. Po příletu do ČR jsem se pustila do práce. Zrušila jsem nájemní smlouvu na prostory mé poradny. Nepřijímala jsem objednávky na detoxikační programy. Manžel mi předělal „Průvodce detoxikací“ do krásných e-booků.  A letělo se zpět na Bali.

Už jsem si potřebovala odpočinout vaření

Pokud dobře vím, tak hlavní náplní firmy Do krabičky bylo přece chystání a vaření “detoxikačních krabiček”? Jak je to tedy s krabičkami nyní, když žiješ na Bali?

Nad tím, co bude s „krabičkami“, jsem hodně dlouho dumala. Vždyť projekt Do krabičky byl moje miminko, který jsme vymyslely společně se sestrou takřka na koleně a z ničeho. Rozhodla jsem se vaření krabiček dočasně pozastavit a teď zpětně vím, že to byl pro mě krok správným směrem.I já jsem si potřebovala „od kuchyně“ odpočinout.

Co tedy děláš nyní? Jak probíhají tvé projekty?

Aktuálně se hlavně sebevzdělávám. Taky dost odpočívám. K tomu je Bali jako stvořené. Dokončuji e-book o detoxikaci organismu a připravuji se na další říjnový detoxikační program s klienty ze stránek www.letimenabali.cz. Společně budeme zase odpočívat, výletovat a detoxikovat tělo i mysl.

Šárka se rozhodně nenudí a jde si za svým snem. Pokud tě Bali láká, můžeš to zkusit i s jejím programem Letíme na Bali. Děkuji Šárce za rozhovor alespoň na dálku a příště se podíváme zase do jiného kouta světa za někým dalším, kdo si změnil život.