Možná jste to nezaznamenali, ale budoucnost je tady.

V téměř všech sci-fi filmech z budoucnosti je zařízení, které si strčíte do ucha a funguje jako plynulý tlumočník pro jakýkoli jazyk. Potřeba učit se cizí jazyky ve filmech z budoucnosti vypadá jako naprostá zbytečnost. Pokud se zrovna tedy učíte španělsky, je dost možné, že vám to v budoucnu k ničemu nebude. Takhle vykreslená sci-fi se totiž Google právě stala realitou.

Před pár dny v San Franciscu Google představil svůj telefon Pixel 2. O samotném telefonu moc mluvit nebudeme, je to prostě jen další chytrý telefon. Až na konci celkem tiše a nenápadně představili něco, co může dost dobře změnit svět. Představili bezdrátová sluchátka! Ne, nebojte, to není všechno. To už nám ukázal Apple s novým iPhonem. Tahle sluchátka od Googlu ale mají v sobě zabudovanou schopnost plynule překládat 40 jazyků. V reálném čase. Jako živý tlumočník.

Budoucnost je tady!

Google Pixel Buds, jak se sluchátka jmenují, jsou navržena pro fungování s telefonem Pixel 2, takže jakmile obojí spárujete, stačí poklepat na pravé sluchátko a Google Assistant v Pixelu 2 začne plnit vaše příkazy. Můžete si nechat pustit hudbu, mohou vám říct, kudy jít, zatelefonovat si, no a když řeknete „Pomož mi mluvit Japonsky“, cokoli řeknete, mobil zopakuje nahlas Japonsky. A cokoli japonského zaslechne, do sluchátka vám přeloží.

Jak to všechno úžasně funguje se můžete podívat v tomto videu. A vážně to funguje přesně tak, jak to vykreslovaly sci-fi filmy.

Jak už jsme psali, udoucnost je tady. A už si můžete pomalu tu španělštinu odhlásit.