Jsi holka, která se s tím někdy taky setkala?

Pokud jste pohledná, mladá studentka, už jste se možná setkala s takzvaným „cat calling“. To je takové to, když na vás pořvávají většinou úchylně vypadající, postarší a nevzhlední chlápci na ulici. Může to být něco jako „krasavice“, může to být zapískání, může to být zatleskání. Ti nechutní muži si myslí, že vám projevují službu tím, že vám dávají vědět, že jste pěkná, ve sktuečnosti je to ale forma sexuálního obtěžování a každý civilizovaný muž byto měl vědět.

Ukažte ty pořvávače pěkně veřejně

Dvacetiletá studentka z Amsterodamu, Noa Jansma, už toho jednou měla dost a rozhodla se, že s každým, kdo na ní bude takhle pořvávat, si udělá selfíčka. Založila si proto Instagram, nazvala ho DearCatCallers, tedy něco jako Drazí pořvávači… a dost se tím proslavila.

Na jejím Instagram účtu najdete všechny chlápky, co na ní pořvávali jenom za měsíc září. Je tam téměř třicet lidí za jeden jediný měsíc. „Můj měsíc skončil, což ale neznamená, že cat calling také skončilo,“ píše nakonec. Svůj účet, kde je nyní přes 250 tisíc followerů, hodlá předat další ženě, aby v tomto uměleckém projektu pokračovala a vyfotila svůj měsíc.

Mimochodem, v Nizozemsku bude sexuální pořvávání na ženy od 1. ledna 2018 trestné pod pokutou 190 euro. Nizozemsko je očividně v zákonech mnohem dál než ostatní.