…

Poslední série Hry o trůny bude stát naprosto neskutečné peníze

Jedna epizoda stojí desetkrát tolik, kolik stojí nejdražší české filmy.

Popkultura
Jedna epizoda stojí desetkrát tolik, kolik stojí nejdražší české filmy.

Návštěvníci našich stránek jsou převážně studenti. Což znamená, že místo učení koukáte na seriály. Nelžete, děláte to to a my to moc dobře víme. No, a pokud koukáte na seriály, rozhodně znáte seriál Hra o trůny. Pokud tuhle skvostnou fantasy sledujete, určitě víte, že se chystá poslední série. A jak se zdá, televizní stanici HBO bude stát pořádný balík peněz.

Desetkrát tolik, kolik stojí nejdražší české filmy

Podle časopisu Variety bude posledních šest epizod osmé série stát neuvěřitelných 15 milionů dolarů za epizodu. Když si to přepočítáme, to dělá 331 milionů korun za jeden díl. Víte, kolik stojí peněz natočit průměrný český celovečerní film, který jde pak do kin? Kolem 10-15 milionů. Pokud je to něco dobového a jsou tam triky, tak maximálně 30-40 milionů korun. Jedna jediná epizoda Hry o trůny stojí desetkrát tolik!

Když byl dříve nějaký seriál opravdu extrémně drahý, stálo to většinou 10 milionů dolarů za epizodu. Tolik například stojí díl historické série o královně Alžbětě, The Crown, který běží na Netflixu. Tolik stála také první epizoda seriálu Ztracení. A za tolik byly doposud jednotlivé díly Hry o trůny.

Aby toho nebylo málo, každý díl 8. série bude mít očividně délku zhruba hodinu a půl, takže půjde spíše o jednotlivé filmy.

Konečně uvidíme zase zlovlky!

Co to všechno může znamenat? Máme očekávat epické bitvy s draky, spoustu trikových Bilých chodců a konečně možná pořádně uvidíme zlovlky Starků, které se v seriálu moc neobjevují, protože… No, když už se dávaly peníze na triky, tak udělali raději tvůrci draky.

Je to docela posun, když tvůrci seriálu D.B. Weiss a David Benioff ve druhé sérii museli HBO prosit, aby jim zvýšili rozpočet alespoň na jednu bitvu za sezónu. Tehdy měli 6 milionů na díl a povedlo se jim vyškemrat o dva miliony víc.