Proč se zbytečně trápit?

Dávno jsou pryč doby, kdy naši rodiče museli chodit poctivě vypisovat poznámky do knihovny, až z toho měli syndrom karpálního tunelu ještě předtím, než to bylo cool. Dneska už vás učitelé nenutí psát rukou. Už jen kvůli tomu, že si nikdo není jistý, jestli to studenti stále ještě umí. Ale i tak si můžete pohodlné datlení na pc ještě víc usnadnit. Vypracovali jsme pro vás seznam pár appek, díky kterým se vaše studium protkané drsným kontinuálním utrpením promění ve výlet na duhovém jednorožci, co zvrací flitry za zvuků Bohemian Rhapsody. Takže jdeme na to.

Diktafon

„Cože?“ říkáte, „Diktafon snad byly i na NOKII3210, ne?“. To sice máte možná pravdu, ale zvuky nahrané v té době z ní zněly jako ruchy vesmíru, které přicházejí do NASA ze sondy Voyager. Diktafon je esenciální appka každého studenta. Existuje snad nějaká svůdnější představa, než si na přednášce místo psaní zapnout mobil a dál se věnovat killení nepřátel  v League of legends? Ne? Co? Tak vidíte.

Selfcontrol

Tahle aplikace je pro nás darem z nebes a při rešeršování jsme si ji nejen stáhli, ale hned zapnuli. Bez mučení vám přiznáme, že bychom tento článek jinak nedopsali. Selfcontrol je software pro počítač, který vám na vámi stanovenou dobu spustí lock-down na různé programy či na vybrané stránky jako facebook, 9gag, Studentpoint (hehe) nebo cokoliv, co vás rozptyluje od vaší zásadní vědecké práce pro lidstvo, kterou beztak kompilujete z wikipedie. A jak ho jednou aktivujete, tak není cesty zpět. Pokud přežijete prvních pět minut bez facebooku, aniž byste si rozkousali žíly na zápěstí, tak pomocí Selfcontrol (jak ironické) dokážete dopsat jakoukoliv diplomku nebo seminárku v rekordním čase. No a nemusíme vám snad ani zdůrazňovat, že pokud ho nainstalujete na notebook vašemu kamarádovi, tak se s tím dají dělat různé zlomyslné piškuntálie.

EasyBib

EasyBib funguje jak na pc, tak v mobilu. Pomocí nascanovaného ISBN kódu vám vygeneruje bibliografické údaje v citační normě a stejně tak dobře to zvládá i s internetovými stránkami.

A když mluvíme o těch webovkách, tak vám musíme říct, že jsme to zkusili za vás a funguje to výborně.  No uznejte. Citace do bakalářky jak víno.

Any.do, Evernote

Aplikace jako Any.do či Evernote jsou takové elektronické verze nákupních seznamů povinností, které si můžete v průběhu dne odškrtávat a mít je jak v mobilu, tak na pc. Kdyby tento generátor seznamů měl Schindler, tak ten ikonický Spielbergův film trvá možná jen deset minut. Ale i tak je nám jasné, že efektivita této appky selhává hlavně v jednom bodě. Že si ten zatracený seznam nikdy sami ani neutvoříte. Nikdy. Styďte se.

Duolingo

Ačkoliv taky sentimentálně vzpomínáme na dobu, kdy jsme dostávali angličtinu do krve hlavně díky dívání se na Game of Thrones bez titulků, tak Duolingo je první appka, díky které jsme se něco doopravdy naučili. Celý její systém je založen na principu hry a dosažení jednotlivých achievmentů. Takže i když vaše angličtinářka nad vámi na základce kroutila hlavou a věstila vám budoucnost, že pět minut po vkročení do Británie zemřete, protože se budete snažit najít Big Ben a místo toho skončíte ve sklepě plném Portorikánců, co zde hrají krysí zápasy, tak s touto appkou máte šanci její temnou věštbu zvrátit. A ten kartel Portorikánců ovládnout. Pomocí vaší dokonalé plynulé španělštiny.