…

Pařili jste Pokémon Go jako všichni? Tak se připravte, přijde Harry Potter Go!

Zase budete běhat po ulicích a neustále čučet do mobilu. Vlastně, to děláte stejně, že jo?

Popkultura
Zase budete běhat po ulicích a neustále čučet do mobilu. Vlastně, to děláte stejně, že jo?

Když vyšel Pokémon Go, byla to prostě mánie. V parcích jste mohli potkávat hloučky lidí, kteří jako zombíci koukali do mobilů a snažili se pochytat celou sbírku Pokémonů. Pokémon Go přišel a zase odešel, ale je spousta lidí, kteří tu hru hrají dodnes. Byl to fenomén. No, a teď si to všechno zase pěkně zopakujeme s Harry Potter Go.

Od stejných tvůrců, jenom s kouzelnými hůlkami

Hra se má jmenovat Harry Potter: Wizards Unite a má využívat stejný způsob augmentované reality jako Pokémon Go. Vyjít by měla v roce 2018 a pracují na ní stejní lidé, kteří pracovali také na Pokémon Go – Niantic Labs.

Harry Potter Go

V tiskové zprávě píší, že „hráči se budou učit kouzla, budou prozkoumávat reálný svět a objevovat a bojovat s legendárními nepřáteli“. Podle popisu se můžete spojit i s kamarády a utkat se kooperativně s těmi největšími monstry.

Pokémon Go vyhnal lidi z gauče do ulic

Pokémon Go nebyla jen hra, vyhnala také lidi do ulic a nutila je chodit a rozhlížet se kolem sebe. Čím více kilometrů jste ušli, tím více jste mohli mít Pokémonů z vylíhnutých vajíček. Museli jste dojít ke speciálním, zajímavým místem na mapě, kde byli Pokéstopy a tělocvičny, kde se bojovalo o nadvládu nad oblastí. To všechno by teď mělo být v Harry Potter hávu.

Harry Potter Go
Hra, o které se dlouho spekulovalo, že je ve skutečnosti Harry Potter Go, jenom s krycím názvem.

Jinými slovy, jakmile hra vyjde, po městech budou běhat další zmatení lidé, kteří budou mobily švihat jako kouzelnými hůlkami. Jenom se obáváme, že to budou o něco starší lidi, než nalákal Pokémon Go. Víte, že první knižní Harry Potter u nás v Čechách vyšel už před 17 lety?

Ano, všichni dost stárneme. Ale na hraní her není nikdo dostatečně starý!