A že se vás to netýká? Tak určitě.

Ačkoliv normálně žijeme život nudných prostomyslných amishů, tak po pár panácích se v nás probudí sedm démonů aka smrtelných hříchů, před kterými nás varovalo už Danteho Inferno.

Pýcha

Selfie. Nekonečné množství selfie, na kterých si připadáte krásní a okouzlující. Tedy jen do té doby, než ráno otevřete telefon a máte chuť si na obličej  za doprovodu vnitřního vřískání hodit deku a sundat ji až tak v období svého nastupujícího klimakteria.

Chamtivost

Bude mi stačit na večer jen dvoustovka? Radši si vyberu tisícovku, co kdyby…stejně to neutratím, že.

Ale ano. Utratíte. Toto hamounství váš nepřivede k hezkému večeru, ale k rannímu pláči prokládaném drobnými intermezzy ze zvracení a proklínání vesmíru v několika světových jazycích.

Závist

Po pátém pivu už s nikým nemluvíte a jen sami na baru listujete facebookem se slzami na krajíčku. Proč?! Proč mají všichni o tolik lepší život než já? Další fází této sebelítosti je vyplakávat se taxikářovi ze svého životního příběhu, zatímco vám v hlavě hraje orchestrální zpracování Hello darkness my old friend z dílny Hanse Zimmera a dvou harfeníků.

Hněv

Máte pocit, že se na vás ten týpek blbě koukal? To je ten správný okamžik pro machrování, při kterém na něj začali pořvávat, že umíte judo. Sice jste byli jen na dvou lekcích ve třetí třídě a dál jste si za ty peníze na kroužek od mámy tajně kupovali zmrzku, ale to může být všem jedno ne? Tedy až do té doby, než vás před hospodou ten astenický nerd složí chvatem z krav maga do podoby vyděšeného preclíku.

Smilstvo

Pokud se přistihnete, že se lepíte na holku, která má pro vás za normální okolností sex appeal daňového přiznání, tak se vám právě z rohu směje jeden ze smrtelných hříchů a potutelně si mne dlaně. A vlastně doufejte, že jste si jistí při tolika promile, že to je vůbec holka.

Obžerství

Ačkoliv se normálně krmíte pránou, měsíčním svitem a chia semínky s acai berry, tak jste se jakýmisi temnými cestami osudu dostali do stavu, kdy do sebe cpete turbo kebab s hranolkama a extra tučným sýrem navíc. Máte plné právo nenávidět se. Přesně jak to obžerství, další ze smrtelných hříchů, chce.

Lenost

Ne, druhý den si opravdu nepůjdete zaběhat nebo vypracovávat esej do knihovny o pojetí Durkheimovy altruistické sebevraždy z pohledu dnešních sociologů. Vaším nejepičtějším výkonem bude to, že si možná skočíte k nejbližšímu Vietnamci do večerky pro colu. Zhruba tak okolo šesté večer.