…

5 důvodů, proč je pitomé být na Vánoce ve vztahu

Ano, víme. Být ve vztahu má své výhody, protože sebevraždy na Vánoce nejčastěji páchají osamělí lidé, ale řekněme si to na rovinu. Občas to stojí za...

Lifestyle
Ano, víme. Být ve vztahu má své výhody, protože sebevraždy na Vánoce nejčastěji páchají osamělí lidé, ale řekněme si to na rovinu. Občas to stojí za...

Ano, víme. Být ve vztahu má své výhody, protože sebevraždy na Vánoce nejčastěji páchají osamělí lidé, ale řekněme si to na rovinu. Občas to stojí za pendrek. A tohle jsou hlavní důvody.

Budete muset vyhodnotit v jaké fázi váš vztah je

Ok, to je okamžik, kdy si musíte říct, jestli je váš vztah natolik vážný, že strávíte Štědrý den spolu.  Zvlášť pro ty mlíčňáky, kteří všechny Vánoce zatím strávili s rodiči. Je to takový krok do neznámé intimity. Asi jako když jste poprvé v bytě své holky nebo kluka šli kakat. Nebo mu řekli, že ho milujete. A to jsou sakra vážný věci.

Pokud je strávíte spolu, tak budete muset řešit obě rodiny

Takže budete na Štědrý den spolu? Nebo u rodičů? Ale u kterých? Neurazí se druhá rodina? Stihneme přebíhat od jednoho vánočního stolu k druhému? Sice konečně zažijete ten fajn pocit dětí z rozvedených rodin, co mají dvoje až patery Vánoce, ale logisticky budete z toho vyčerpání tak, že se možná svalíte obličejem do bramborového salátu před očima vyděšených prarodičů své lásky.

Dávání dárků už není o radosti, ale testem, jak dobře toho druhého znáte

Ne, teď není dobrý čas na to, abyste dávali plyšáky nebo pozvání na večeři. Tyhle dárky, co neurazí, si nechte pro svou tetičku z druhého koleno. Vánoční dárky jsou ve skutečnosti psychologickým testem toho, jestli si pamatuje, že vaše holka nutně potřebuje k Vánocům získat třeba první výtisk komiksu Želv ninja, protože ho četla v okamžiku, kdy jí v pěti letech zemřel milovaný pes a ona si ho celý probrečela a zničila. Teď si samozřejmě vymýšlíme blbosti, ale nějakou takovou kravinu od srdíčka by to prostě chtělo.

Tradice partnerovy rodiny vás štvou, ale stejně je musíte dělat

Hromadné focení? Zpívání koled? Krmení zvířátek v lese? Nebo naopak sledování televize s lahváčem v ruce? Každý rodina to má prostě jinak a vy budete mít neustále pocit, že to není ono. Tak zatněte zuby a neplačte. To si nechte večer do sprchy.

A ze stresu přijdou hádky

Vánoční shon, stres, kupování dárků, rychlé přesuny, cizí prostředí. To je ideální prostředí, ve kterém se dokáže kultivovat epická hádka o takové destrukční síle, že by dokázala smést polovinu Prahy 5 z povrchu zemského. Takže než vyrazíte na tuto masochistickou pouť po rodině, tak radši meditujte. Nebo se prostě zfetujte.