…

Nejhrůznější vysokoškolské zkoušky, které vás každým dnem čekají

Půlka ledna bude brzy za námi, takže pokud jste zkoušky doteď odkládali, tak v druhé půlce vás už zaručeně čekají v rychlé kadenci plné zmaru. A...

Studentský život
Půlka ledna bude brzy za námi, takže pokud jste zkoušky doteď odkládali, tak v druhé půlce vás už zaručeně čekají v rychlé kadenci plné zmaru. A...

Půlka ledna bude brzy za námi, takže pokud jste zkoušky doteď odkládali, tak v druhé půlce vás už zaručeně čekají v rychlé kadenci plné zmaru. A my vás u toho masochisticky budeme trápit podobnými články. Každý pedagog to má rád trochu jinak, takže jaké typy zkoušek vás čekají?

Neuznávám zkoušení

Tento pedagog je mladý a docela free nebo naopak věkem protřelý pohodář, který ví, že nemá lidem cenu vnucovat nadšení o předmět. Zkoušky podle něj neměří hloubku vašich znalostí nebo inteligence. Takového pedagoga prosím nezdeptejte. Jsou vzácní jako jednorožci. Tak ať si je užije i jiná generace.

Koloqium

Je vás moc, tak si vás prostě bere po třech na skupinovou debatu, která má být uvolněná, ale vy se z ní docela potíte. Váš mučitel vám dává otázky na přeskáčku jakou soutěžícím v AZ kvízu. Marně se snažíte doplňovat své kolegy nebo aspoň hodně kývat hlavou, abyste dali najevo, že toto samozřejmě taky znáte.

 Zkouška s duchem

Rozdá celé aule papíry a pak buď jde spát, hraje si s mobilem nebo si jde zapálit. Asi tuší, že si pod stolem něco googlíte, ale je mu to docela jedno. Svou povinnou práci si odškrtl a doufá, že si teď konečně bude moct pár týdnů nerušeně bádat.

 Zkouška, kterou si pedagog nejspíš spletl se státnicemi

Nejste si jistí, ale začínáte mít pocit, že tato zkouška vás zabije. A je jedno jestli je ústní, písemná nebo kombinovaná. Její obtížnost je na tak vysokém levelu, že se cítíte jako postižení troglodyti, kteří žili až dodnes pod kamenem negramotnosti. Mottem tohoto pedagoga je, že Áčko dostane jen Bůh, Béčko on, Céčko Einstein a vy se prostě s ostatními intelektuálními neandrtálci poperete o zbytek.

Pohodová esej

Máte málo absencí? Tak mi prostě napište nějakou esej na volné téma na stránku a nechte mi ji den před uzavřením zkouškového v mailu.

Na vaší straně – velká spokojenost.

Esej z nočních můr

První den začátku zkouškového mi doneste vytištěnou  desetistránkovou esej do přihrádky, abychom si nad ní mohli podebatovat a oznámkovat ji.

Tuto zrůdnost tvoříte v potu tváře týden a poslední večer začínáte šílet, že 789 poznámek pod čarou je možná málo, tak začnete vytvářet odborné přílohy. Máme pro vás špatnou zprávu. I když si tu esej přečte, tak pro něj stále budete intelektuální bahno na jeho velmi starých botách (protože s učitelským platem nemá na nové). Takže tak.