Mají je muži, tak proč by je nemohly mít také ženy?!

Doba vousatých hipsterů je v plné parádě. Abyste byli „in“, musíte mít alespoň jednodenní strniště. Ze zcela pochopitelných důvodů se tato móda vyhýbala ženám, které si své chloupky na tváři nechávaly zesvětlovat nebo depilovat. Ovšem to se, očividně, začíná pomalu měnit.

I ženy jsou přeci chlupatí savci

„Jako mladá holka jsem se neustále styděla, když mi začaly růst chlupy v podpaždí a byla jsem v panice, když mi trochu vyrostly chloupky na nohách. Zejména v místech, kam se blbě dostává žiletkou,“ píše například jedna blogerka. „Spousta holek si myslí, že stačí trocha víc chlupů na těle pod obočím a už nejsou přitažlivé, což je hrozná blbost, když jsme přeci jen všichni chlupatí savci.“

Děvčata se ale začínají se svými chlupy smiřovat, řada jich se přestává holit a hodně všem pomáhá i aktivistka a modelka Harnaam Kaur, která má plnovous.

Slavná a úspěšná modelka s plnovusem, který jí může závidět leckterý chlap

Sedmadvacetiletá Britka má Syndrom polycystických ovarií, což je syndrom, který se projevuje zastavením ovulace, nepřítomností menstruace a ochlupením na nezvyklých místech těla. Tímto onemocněním jenom v Británii očividně trpí jedna žena z pěti.

Harnaam Kaur kvůli svému ochlupení denně zažívala šikanu, když ještě chodila do školy, ale v dospělosti z toho udělala svou kariéru.

 

„Spousta žen trpících stejným onemocněním se mohou s mým příběhem ztotožnit,“ říká.

V březnu 2016 byla první vousatou ženou, která byla jako modelka na London Fashion Week, je také mluvčí kampaně, která se snaží, aby byly akceptovány různé typy ženských těl ve společnosti.

Takže holky, nebojte se chlupů!