Jako kdyby nebylo na světě dost zmaru.

Romeo a Julie mají konkurenci. Nejsmutnější love story totiž patří Nigelovi, jednomu ptákovi a jeho betonové milované.

Celý ten smutný příběh začíná v roce 2013. Tehdy na malý, neobydlení ostrov Mana kousek od pobřeží Nového Zélandu, přiletěl terej bílý, Nigel. Ochránci přírody na tento ostrov dříve nainstalovali betonové tereje, protože tam chtěli přilákat novou kolonii. Bohužel, přiletěl pouze jeden. Nigel. Nigel, který se skamarádil s nemluvnými, betonovými ptáky a navíc se do jednoho z nich vroucně zamiloval.

Nigel

Nigel, pták, který miloval své betonové kamarády

Udělal si kamarády a jeden betonový pták se stal jeho láskou, které se léta neúspěšně a beznadějně dvořil. Postavil si u ní i hnízdo, nosil jí jídlo, byl po jejím boku celé dlouhé roky. A po jejím boku nakonec také zemřel. Ochránci přírody totiž Nigela v minulém týdnu našli mrtvého, vedle své betonové milované.

Už máte depresi?

Nejsmutnější na tom všem je, že kolem Vánoc konečně na ostrov Mana přiletěli další tři živí terejové, ale kolonii začali na jiném místě a Nigel se s nimi dvakrát kamarádit nechtěl, protože měl své betonové přátele. Takže nakonec zemřel po mnoha letech osamělý, ale jak ochránci přírody říkají, jeho přítomnost alespoň přilákala další živé tvory.

Ale stejně je to depresivní.

RIP Nigel.