Venku už je epický trailer.

Milujete seriál Netflixu House of Cards (Domek z karet), který začínal jako příběh zkorumpovaného a manipulativního politika, co se nakonec stal prezidentem USA? První série udělala ze streamovací služby Netflix to, čím je nyní – megalomanskou produkční společnost, která vyhrává se svou produkcí televizní ceny Emmy a se svými dokumenty a filmy má už dokonce pozornost i Oscarů. Jenže před několika měsíci se objevil problém.

Museli vyhodit hlavní postavu i producenta v jedné osobě

Kevin Spacey, hvězda seriálu Domek z karet a zároveň producent, byl mnoha lidmi obviněn ze sexuálního obtěžování. Dělo se to dokonce i při natáčení tohoto seriálu a musel být vyhozen. Jenže co teď? Co se seriálem, kde přijdete o hlavní hvězdu?

Jak se zdá, Netflix na to přišel a ukázal první upoutávku z chystané poslední šesté řady.

Máme novou hvězdu, Claire Underwood

Ano, jak vidíte, manželka hlavní postavy, Claire Underwood, se stává první americkou prezidentkou. Což je vlastně geniální tah. Nejenže se tvůrci chytře zbavili postavy Franka Underwooda. Zároveň také ukázali, jak může být série feministická. Postava Claire Underwood byla už od první série silná ženská postava s velkými ambicemi, velmi podobná Frankovi.

Mimochodem, Domek z karet sice bude mít poslední sérii, ale už se začíná tiše mluvit o případných spinoffech. V jednom by mohl být hlavní postavou politický poradce Franka, Doug Stamper. Na scénářích se už prý pracuje.