Sbohem přátelé. Sbohem knížky. Sbohem učení. Sbohem práce.

Máme pro vás špatnou zprávu. Pomalu ale jistě se můžete rozloučit se svým volným časem, při kterém jste si chtěli přečíst ten stoh knížek, které se vám hromadí. Také bude mnohem těžší si najít čas na učení nebo na kamarády. Netflix má totiž očividně pro rok 2018 dost velké plány a ty plány zahrnují, že vás přilepí k displeji na mnoho a mnoho hodin.

Netflix

Hodlají vydávat dvě nové věci denně

Ačkoli už nyní vydává Netflix týdně spoustu nových věcí, značnou část z nich z vlastní produkce, bude hůř. Šéf Netflixu, David Wells, nedávno na setkání Morgan Stanley Technology, Media, & Telecom Conference řekl, že v roce 2018 hodlají vydat 700 původních televizních seriálů a filmů. Ano, čtete správně. To je zhruba dvě nové věci denně!

Netflix

Hodlají za všechen svůj obsah letos utratit téměř 8 miliard dolarů (nechtějte ani vědět, kolik to znamená v přepočtu na české koruny… je to víc, než má Andrej Babiš). Ze všech těch 700 věcí bude 80 fimů a seriálů pocházet z oblastí mimo USA. Po úspěchu německého temného seriálu Dark se vyplatí hledat talenty i za hranicemi a asi je jen otázka času, kdy si Netflix objedná i nějaký český seriál.

Netflix

Jsou dost agresivní, jelikož mají smělé plány. V podstatě jsou asi takové, že chtějí, aby byl Netflix v každé domácnosti na světě. Tedy alespoň v těch oblastech, kde mají lidé přístup k internetu a televizím. Šéf Netflixu kdysi řekl, že na světě je více lidí než předplatitelů Netflixu, což znamená velkou příležitost. V současnosti jim měsíčně dává peníze zhruba 117 milionů předplatitelů.