Když jste nejbohatší člověk na světě, máte holt na rozhazování.

Majitel Amazonu, Jeff Bezos, nedávno předběhl Billa Gatese na žebříčku nejbohatších lidí na této planetě, takže asi není příliš velkým překvapením, že může investovat velké částky do různých projektů. Jedním z těchto projektů je televizní seriál ze Středozemě, který bude podstatně velkolepější nejen než Hra o trůny, ale než velké hollywoodské filmy. Bude stát hrozný ranec peněz.

Pán prstenů

Místo seriálu Pán prstenů by se dalo natočit 510 velmi drahých českých filmů

Nejenže Amazon musel zaplatit 250 milionů dolarů (5 miliard korun) za práva na Pána prstenů, podle všeho by je měli první dvě série stát celkem dalších 500 milionů dolarů. 500 milionů dolarů je v přepočtu 10,2 miliard korun. Za takové peníze by vzniklo zhruba 255 hodně drahých českých filmů (ty lepší se dají udělat kolem 40 milionů korun).

Jsou to skutečně nejvyšší částky pro něco, co vzniká pro televizi. Posledních šest epizod Hry o trůny bude stát 90 milionů dolarů, což je 15 milionů na epizodu. Pán prstenů tohle hravě překoná.

Pán prstenů

Televizní Pán prstenů se má dějově odehrávat před Společenstvím prstenu Petera Jacksona, který by se sám měl na sérii podílet. Amazon může dokonce používat věci z filmové série. V plánu mají natočit minimálně pět sérií a celkový rozpočet mají zhruba 1 miliardu dolarů. Ano, MILIARDU.

Zábavné je, že pokud Amazon nezačne seriál Pán prstenů natáčet do dvou let, potomci Tolkiena si nechají svých 250 milionů dolarů a navíc se jim televizní práva vrátí, takže je mohou prodat někomu jinému.

Z toho vyplývá, že bychom nemuseli na první sérii zase tak dlouho čekat. Uiiiii!