…

Francouzský DJ Agoria přiveze do Roxy hity, které zazněly i v Tate Modern galerii

Přes dvacet let hraje, vydal několik alb a desítky singlů a jeho hity zazněly i v rámci výstavy v londýnské galerii Tate Modern. Teď Agoria vystoupí v pražském klubu Roxy.

Akce
Přes dvacet let hraje, vydal několik alb a desítky singlů a jeho hity zazněly i v rámci výstavy v londýnské galerii Tate Modern. Teď Agoria vystoupí v pražském klubu Roxy.

Na techno scéně není tento DJ, producent a majitel labelu Sapiens žádným nováčkem. Pod pseudonymem Agoria se přes dvacet let skrývá Francouz Sébastien Devaud, autor několika alb a desítek singlů.

Je to jen pár měsíců, co se jeho fanoušci dočkali dalšího sólo EP s názvem Boomerang. Ani se neohřálo na stáncích a už se všechny jeho tři tracky objevily například v rámci nedávné výstavy v londýnské galerii Tate Modern. Jsme si jistí, že alespoň jeden z nich určitě zazní i v květnu v pražské ROXY!

Hrál i na vrcholu pařížského mrakodrapu

Jako syn operní pěvkyně a architekta se od mala pohyboval v prostředí hudby a výtvarného umění. To ho přivedlo zprvu k hip-hopu nebo Princovi, později pak k pionýrům techna, jakými jsou Derrick May, Kenny Larkin či Underground Resistance. Není tak překvapením, že většina jeho setů je postavena především na detroitském zvuku. S těmi brázdí kluby a festivaly po celém světě. Zahrál si ale i na spoustě netypických míst. Například na vrcholu pařížského mrakodrapu Tour Montparnasse.

Stále zmiňujeme techno, ale Agoriu není radno škatulkovat. Často se totiž vydává na výlety do světa sound designu a filmové hudby, kde ventiluje svoji verzatilitu a lásku k jiným žánrům. Ale ani to mu nestačí. Založil festival Nuits Sonores a ještě další label Infinité. Skrze ně se snaží širšímu publiku představit více experimentální umělce a hudbu s náročnými aranžemi. Netají se tím, že jeho hlavním cílem je posluchače neustále překvapovat. Vypadá to, že 18.5. nás v ROXY čeká povedený techno večírek se spoustou neočekávaných okamžiků.

pátek, 18. května od 23:00 v klubu Roxy
support djs: Loutka, Fatty M
2nd stage: Ondrej K & Zisso
cena: 240 Kč + poplatky
FB událost
Koupit lístky