…

Jarní trendy 2018. Co vám v šatníku nesmí chybět?

Pod tíhou jakých trendů se letos prohýbají přehlídková mola? A které retro kousky opět dostaly další šanci? Buďte v jarní sezóně opět in a přečtěte si, čím dokonale vyzbrojíte svůj šatník.

Lifestyle
Pod tíhou jakých trendů se letos prohýbají přehlídková mola? A které retro kousky opět dostaly další šanci? Buďte v jarní sezóně opět in a přečtěte si, čím dokonale vyzbrojíte svůj šatník.

1. Pro jedno kvítí slunce svítí

Zřejmě vám neuniklo, že ještě předtím, než oficiálně vypuklo jaro, stihla obchody zaplavit květinová vlna. Osvěžila a zjemnila nejrůznější kousky, od topů, sáček, kabelek, až po tenisky a šaty, a jejich majitelkám tak dodala na romantičnosti a půvabu. Tento trend celý módní průmysl natolik opojil, že své místo si v něm drží už několik let a pravděpodobně jen tak nezmizí.

Letos se však květinových potisků zmocnily také blyštivé kamínky, které se na daném kousku třpytí stejně tak jako ranní rosa na rozkvetlé zahradě. Naše malá rada tedy zní: Místo květin do vázy si letos raději pořiďte květiny na oblečení, ty vám totiž nikdy neuvadnou.

2. Když fialová, tak jedině ultra

Barvou tohoto jara i léta se stává… fialová! Ale ne jen tak ledajaká, podle systému barev Pantone nese barva název Ultra Violet a dostala titul nejvíce trendy barvy nejen pro jarní období, ale rovnou nejvíc trendy barvy na celý rok.

Galaktický odstín fialové v sobě skrývá ovšem mnohem víc než jen trend. Světlo v této barvě se hojně využívá například i v meditačních centrech, protože v lidech údajně probouzí spiritualitu a jakési mystické souznění.

3. Pastelové barvy se drží zmrzliny i oblečení

U barev ještě chvíli zůstaneme, protože na scénu opět přichází pastelové barvy. Potkáte je všude – v buticích, na přehlídkových molech, uvnitř krabičky od pastelek, a mimo jiné i v cukrárnách. A proto, chcete-li letos držet krok s módou, obohaťte svůj šatník o kousek v pastelové růžové, žluté, zelené nebo fialové. Jen pozor, ať svůj outfit nepřekombinujete a někdo si vás nesplete se zmrzlinou.

4. Midi šaty

Rozevláté šaty v midi délce by vám v jarním šatníku letos určitě neměly chybět, což potvrzuje nejen hvězdný festival Coachella, kde se to outfity s nimi jen hemžilo. Toužíte i vy působit jako uvolněná boho kráska, která si jen odskočila z festivalu? Pak šaty ke kolenům doplňte o kovbojské polobotky a klobouk, natáhněte punčochové kalhoty COOL a vyrazte do ulic sklidit úspěch.

5. Ledvinky se vrací

Další trend vstal tak trochu z mrtvých. A není řeč o ničem jiném než o ledvinkách. Možná vás trochu zklameme, protože předpotopní šusťákovou ledvinku z devadesátých let můžete opět uklidit nebo rovnou odnést do muzea. Místo toho si raději opatřete stylový kousek, jehož retro vzhled nyní udávají světoví návrháři.

6. Volány, volány… a zase ty volány

Nyní zabrousíme do 16. století, kdy módě vévodily volány – letos se totiž dočkaly comebacku ve všech možných podobách. Romantický prvek zdobí topy se spadlými rameny, košilové šaty, pouzdrové sukně, ale i roztomilé sandálky. Módní guru se shodují na tom, že volány buď milujete nebo nenávidíte, nic mezi tím. Ke které skupině se řadíte vy?

Osvojit si volánový trend ovšem vyžaduje určitý cit pro eleganci a módu obecně. Při kombinování myslete na to, že méně je někdy více, a rozhodně se vyvarujte výrazné bižuterii a mixování s dalšími extravagantními kousky.

7. Ponožkosilonky. Vy je ještě nemáte?

Také tak rády nosíte k sukni tenisky? A protože některá chladnější rána si žádají silonky, hádáme, že jste si na silonky nejednou oblékla ponožky. Problém nejedné z nás se rozhodla vyřešit Bellinda, která obohatila trh o revoluční dámské punčocháče s integrovanou bavlněnou ťapkou. Třikrát hurá!

Jak sami vidíte, módní trendy se neustále vrací. Až se tedy vrhnete na detox svého šatníku (pokud jste ho již neprovedli), neřiďte se pouze aktuálními trendy, ale myslete i na budoucnost – historie se opakuje  🙂