…

Rozjeďte po studiu vlastní firmu a ukažte, co ve vás je

S podnikáním nemusíte čekat, než se přehoupnete přes čtyřicítku. Podnikat můžete klidně při studiu nebo těsně po něm. Co všechno je k tomu zapotřebí a jaké jsou vaše možnosti?

Kariéra
S podnikáním nemusíte čekat, než se přehoupnete přes čtyřicítku. Podnikat můžete klidně při studiu nebo těsně po něm. Co všechno je k tomu zapotřebí a jaké jsou vaše možnosti?

Zvládli to už náctiletí

Někteří odvážlivci se vrhli do podnikání už jako náctiletí a vyšlo jim to. Příkladem může být například kdysi čtrnáctiletý Skot Fraser Doherty, který začal vyrábět džemy podle receptu svojí babičky. Dnes se jeho firma SuperJam může pochlubit milionovými obraty. Ale nezůstávejme jen v zahraničí. Určitě znáte příběh Honzy Slámy, který podnikal dokonce už ve dvanácti letech s úspěšnými mobilními aplikacemi „Nenech to být“ nebo „Taháky do kapsy“. Jestli máte i vy podnikatelského ducha a výborný nápad, se kterým chcete prorazit, jděte do toho.

Co všechno musíte zařídit při zakládání s. r. o.?

V České republice je stále problém s přílišnou byrokracií, která znesnadňuje začínajícím startupistům jejich začátky na volné noze. Zákonodárci občas přijdou s nějakým zlepšovákem, jako byl například minimální vklad 1 Kč při založení společnosti s. r. o., ale to je pořád málo.

 Než založíte vlastní společnost, trvá to zhruba měsíc a nikde nemáte záruku, že dobře zkompletujete všechny dokumenty, aniž byste neudělali v některém formuláři chybu. Je proto lepší, když vám v začátku někdo podá pomocnou ruku. Co všechno musíte zařídit, než založíte společnost s ručením omezeným?

  • Na živnostenském úřadě si vyřídíte živnost, za kolek zaplatíte 1 000 Kč.
  • U notáře sepíšete zakladatelskou smlouvu. Jeho odměna je cca 4 000 Kč ale i víc.
  • Pro svou společnost potřebujete sídlo. Adresa vašeho bydliště není úplně vhodná, nepůsobí to dobře. Obstarejte si souhlas s umístěním sídla u majitele nemovitosti.
  • Vyberte si banku, ve které otevřete své společnosti účet. Výše poplatků záleží na konkrétní bance.
  • Notář s vámi podá návrh na zapsání firmy do obchodního rejstříku.

Snazší cesta k podnikání

Existují ale i jiné možnosti, jak si založit společnost s ručením omezeným a začít podnikat.

  1. Můžete si nechat založit společnost s.r.o. na klíč. Přidaná hodnota tkví v tom, že nemusíte vyřizovat vůbec nic. Během jedné schůzky vyjádříte svá přání, jak má společnost vypadat a o nic víc se už nestaráte. V ceně jsou všechny poplatky, které byste museli stejně zaplatit, nemusíte shánět notáře ani sídlo. Vlastní firmu pak řídíte do 10 dní. Konečná cena je 9 900 Kč.
  2. Druhá cesta je ještě rychlejší. Pokud koupíte ready made společnost, tedy již založenou firmu bez závazků a pohledávek, můžete se stát jednateli již za 24 hodin. Ready made firmy jsou už zapsané v obchodním rejstříku a byly založené za účelem dalšího prodeje. Po domluvě si můžete nechat změnit i název společnosti. Cena se pohybuje od 9 900 Kč – 67 900 Kč v závislosti na výši kapitálu dané firmy.

Cest, jak se postavíte na vlastní nohy a ukážete, co ve vás je, je hodně. Stačí si vybrat tu, která vám bude nejvíc vyhovovat. Usnadněte si start podnikání.