…

Jak poznat, že se vám prokrastinace vymkla kontrole?

Zlo jménem prokrastinace už známe. Ale jak poznat, kdy jí je už moc?

Studentský život
Zlo jménem prokrastinace už známe. Ale jak poznat, kdy jí je už moc?

Prokrastinace je temné místo. A všichni jsme tam minimálně jednou byli. Měli jsme něco napsat nebo se učit na zkoušku a v tom okamžiku i nafouklá krysa plavající v kanále po dešti vypadala přitažlivěji než naše povinnosti. Jak ale poznat, že už to vážně přeháníte?

Máte dokonale naklizeno

A tím nemyslíme jen vyluxované podlahy a umytý záchod. Vaše knížky jsou seřazeny podle žánru a jídlo v lednici na střídačku seřazujete podle data expirace a podle procentuálního obsahu hořčíku. Vaše zrcadlo je naleštěné tak, že jste krouživými intenzivními pohyby hadrou na něm otevřeli interdimenzionální díru, kterou teď do světa se smíchem proskakují démoni, succuby, daňová přiznání a jiné zlo.

Váš level na návykových hrách je zatraceně vysoký

Zatímco váš pětiletý bratranec se dohrabal do levelu 17 v Angry birds, tak vy jste nějakým záhadným způsobem během víkendu poskočili na úroveň 9 783 083,ve kterém je šance na postoupení zhruba 683 112: 1. Plusem je, že vaše otisky prstů na vašem palci jsou díky rejdění na mobilu definitivně mechanicky vygumovány, takže se můžete dát na celkem úspěšnou kariéru bankovního lupiče.

Učíte se zbytečnosti

Otevřeli jste kurz islandštiny pro samouky nebo knihu o včelařství? Učíte se plést noční pouzdra na knír nebo skládat origami kapustňáky? V tomto okamžiku, by se ve vás mělo zapnout varovné blikající světélko se slovy DANGER, DANGER.

Začali jste cvičit

Ačkoliv ještě donedávna jste si nechali na střední napsat neschopenku z tělocviku a poslední shyb jste udělali, když  vám před dvěma lety spadl chips pod stůl, tak teď se potíte u aerobního cvičení podle youtube návodu. Podezřelé. Velmi podezřelé

Dostali jste se do hodně temných zákoutí internetu

Z normálního porna jste přešli na clown midget amputee fetiš, protože vše ostatní je okoukané? Volnými klikacími asociacemi na youtube se teď díváte na slečnu z Oregonu, co si vymačkává za zvuku orchestrální hudbu angínové čepy z mandlí? Nebo se díváte na ….toto.

Toto je dno spletené z temných vláken prokrastinace, přátelé. A dostane vás z něj pouze a jenom učení.