Něco pro skutečné fanoušky.

Animovaný seriál Simpsonovi nevychází zase tak moc z reality. Už jen tím, že všechny postavy mají žlutou pleť, čtyři prsty na rukách, nemění si oblečení a už několik dekád nestárnou. Ovšem alespoň jedna věc očividně z reality vychází – jejich dům.

Není podobný jen zvenčí, je kopií i zevnitř

Dům stojící na adrese 742 Evergreen Terrace je legendární, protože tam bydlí rodinka nejdéle běžícího amerického sitcomu. Ale teď už existuje i ve skutečnosti. V roce 1997 byla přesná kopie postavena pro jednu americkou rodinu.

Simpsonovi

Dům se nachází na adrese 712 Red Bark Lane ve městě Henderson v Nevadě a jde o pokus přetvořit každý aspekt fiktivního domu. Jasně, zvenčí vypadá velice podobně, ale i interiér byl přesnou kopií domu Simpsonů.

Simpsonovi

Celou tuhle nádheru vytvořila konstruktérská společnost Kaufman and Broad Home Construction a původně mělo jít o výhru v soutěži. Výherce si pak mohl vybrat – buďto dostal 75 000 dolarů v hotovosti nebo klíčky od přesné kopie domu Simpsonů, což by mohlo být pro ultrafanouška jako dar z nebes.

Simpsonovi

Výherkyně si vzala peníze, dům byl prodán

Výherkyně, Barbara Howard, si vzala peníze a dům byl tedy prodán někomu jinému. Hlavním důvodem bylo, že dům stál příliš daleko od jejich velké rodinné farmy, kde chovají krávy, pštrosy a pěstují tabák. Ráda by, aby byl dům blíže. V jednom rozhovoru řekla, že by tam pouštěla turisty na prohlídku za peníze a výdělky by věnovala na výzkum léků na rakovinu.

Simpsonovi

Depresivní je, že dnes už je dům zvenčí přemalovaný, nábytek uvnitř byl rozprodán a slouží jako obyčejný rodinný domek.

Simpsonovi

Pořád ale, alespoň zvenčí, fanoušky seriálu přitahuje.