…

Které disneyovské princezny nežily šťastně až do smrti?

Svatbou pohádky totiž opravdu nekončí. Ale začínají. Dopadly by dobře?

Popkultura
Svatbou pohádky totiž opravdu nekončí. Ale začínají. Dopadly by dobře?

Řekneme vám to jednoduše. Krom Meridy a Mulan, to pro ostatní princezny nevypadá moc dobře. Většina starších pohádek se nám snaží namluvit, že životní příběh holek končí největším dobrodružstvím, co nám svět může nabídnout. Svatbou. V reálném životě je to právě ale naopak, protože tam drama právě začíná. Jak by to vypadalo tedy s našimi princeznami dnes? Čekal by je s jejich partnery happy end?

Šípková Růženka

Tato princezna se dala se svým vyvoleným dohromady tak, že ji v hlubokém bezvědomí začal  v jakési zaprášené místnosti zběsile ocicmávat. Pokud by někdo toto udělal v bezvědomí z opilosti nám, tak začneme poloprobuzeně pískat na rape whistle a druhý den si vyvěsíme hashtag  metoo na facebook takovou rychlostí, že by útočník nestačil říct ani Let it go. Připadá vám z tohoto úhlu pohledu tato pohádka trochu brutální? I tak je to slabá kávička oproti francouzskému originálu, kde si princ přivezl spící mrtvolu domů. Tu překvapivě probudil až porod třetího dítěte, takže si zbytek domyslete sami. Fuj.

Šance na rozvod 10 z 10.

Bella z Krásky a zvířete

Ačkoliv je diskutabilní to, že se Bella zamilovala do třímetrového zabijáckého prasovlkopsa, tak to člověk musí respektovat. Každý máme nějaké sexuální preference. Pokud se ale váš vyvolený před svatbou promění v hot modela, tak to může vyvolat určité rozpaky, pokud máte rádi doma pořádně srstnato. Po pár letech bez sexu to končívá bouchnutím rozvodovými papíry o stůl, i když má váš vyvolený rokokový zámeček a zlaté příbory s vlastními iniciály.

Šance na rozvod 3 z 10. Přece jen….asi trochu se zamilovala i do jeho osoby. Doufejme.

Ariel  z Malé mořské víly

Nevíme, jestli jste si toho všimli, ale Ariel a princ spolu za celou dobu filmu ani jednou nepromluví krom svého ANO při svatbě. Pokud vám ke spokojenému vztahu stačí to, že vaše zrzavá manželka se všemu diví, hezky zpívá a češe si vlasy vidličkou, tak vám gratulujeme. Ale svou soulmate takto potkáte těžko.

Šance na rozvod 8 z 10.

Pocahontas

Ano, můžeme sice namítat, že tito dva neskončili spolu, ale pokud ano, tak by to dopadlo dost tristně. Rodina Johna Smithe byla nejspíš v kontextu doby zatraceně rasistická. Chudák Pocahontas by se nejspíš dala brzy na tajné popíjení a pak by spáchala sebevraždu rezavým víčkem od plechovky.

Šance na rozvod 0 z 10… a to jen proto, že by se dřív zabila.

Sněhurka

Tady to vezmeme velmi stručně. Sněhurka se dá se svým manželem dohromady tak, že princ jede okolo lesem a začne ochmatávat její MRTVOLU. Rada pro něj: pokud vaše budoucí choť nehodlá strávit zbytek sexuální života tím, že hodinu před aktem se zavře do mrazáku a pak leží na posteli jak mrtvý lachtan, tak vám to asi klapat nebude.

Šance na rozvod je 9 nekrofilů z 10.

Popelka

Popelka je poměrně inteligentní dcera zchudlého aristokrata a ví, co od života chce. Jak si potom vysvětlit to, že se dá dohromady s člověkem, jehož inteligentní kvocient je téměř roven fretčímu potratu? Ačkoliv ji prohlásí na plese za lásku svého života a vidí ji do obličeje, tak jí zkouší poznat podle pitomé boty? A to nechceme ani zdůrazňovat, že takovou velikost 39 mělo asi hodně děvčat. Odpověď je nasnadě. Popelka je chladnokrevná bezskrupulózní zlatokopka.

Šance na rozvod 2 z 10. Protože princ nemá při své inteligenci šanci přijít na to, jak s ním vytřela podlahu.

Locika

Když se to vezme kolem a kolem, tak je Locika taková Natascha Kampush, protože strávila většinu svého života zavřená ve věži. Takže ať je obklopena jakkoliv milující rodinou, tak jí nejspíš čeká post traumatická stresová porucha s flashbacky jako z Vietnamu. Do tří let skončí na ulici jako crazy cat lady.

Šance na rozvod 9 z 10.