…

6 důvodů, proč deprese je jako vztah s toxickým klukem

Snažíte se ho zbavit, ale on se stále vrací. Prosíte ho s pláčem nebo na něj křičíte. Ne, řeč, není o násilnickém klukovi, ale o depresi.

Lifestyle
Snažíte se ho zbavit, ale on se stále vrací. Prosíte ho s pláčem nebo na něj křičíte. Ne, řeč, není o násilnickém klukovi, ale o depresi.

Možná máte jen melancholický blues nebo vážně potřebuje pomoct. Jak poznáte, že tento intimní vztah s chronickým smutkem, se poněkud vymknul kontrole?

Strávíte celý den v posteli

Prvních pár dní je to fajn. Říkáte si, že si spolu odpočinete a budete relaxovat, ale po pár dnech se vás už okolí ptá „už jsem tě dlouho neviděl?“, „proč jsi nebyla ve škole?“, „ty už nechodíš do práce?“. Jenže vy nemáte čas. Pokaždé, když se pokusíte zvednout, vás váš nový kluk jménem deprese stáhne dolů do peřin mezi zbytky jídla a vašich snů.

Nemá zájem o vaše koníčky a záliby

Dělali jste dřív snowboarding? Hráli divadlo? Ne s tímto boyfriendem. Chce vás celou jen pro sebe a odmítá se dělit. Říká vám, že všechny vaše koníčky jsou zbytečné a berou vám příliš mnoho energie. Takže, kdykoliv jste spolu, děláte věci, co má ON rád. Jako spaní, přejídání se nebo pláč v koupelně za zavřenými dveřmi.

Rád dělá scény na veřejnosti

Jedete si jen tak tramvají nebo se ve škole probíráte maily, když tu najednou na vás naběhne jako HULK, přirazí vás k desce stolu a začne křičet, jak bezcenný kus člověka jste. Je mu jedno, jestli se někdo dívá. Možná mu to i vyhovuje.

Je vám trapné ho představit svým přátelům

Ano, vaši přátelé by vás nesoudili a  ví, že to není ideální kluk pro vás, ale i tak máte problém o něm mluvit. Je na něm něco trapného a nespolečenského. Radši s ním trávíte čas o samotě.

Schází se i s jinými lidmi

Většinou to přijde jako šok z čistého nebe. Chodí za vaší sestrou. Nebo spolužačkou. Deprese je promiskuitní bastard a vážně se neštítí ničeho.

Když se ho snažíte zbavit, tak vám nedá pokoj

Prosili jste ho, křičeli na něj. A zrovna když máte pocit, že jste tento vztah ukončili, tak hádejte, kdo se rozhodne objevit na školním večírku, svatbě nebo před zkouškou? Je vámi posedlý a nedá vám pokoj. A toto je nejlepší okamžik najít si nějakého profesionála, který mu za vás nakope zadek. I kdyby mu měl domluvit na terapii nebo ho uklidnit léky.