Kafe je kokain chudých, jak moc špatně na tom jste?

Co budeme povídat. Všichni víme na rozumové bázi, že kafe je silně návyková látka, ale na té emocionální si to prostě nepřiznáme. Protože tento kokain chudých je něco, čeho se nikdy sakra vzdát nechceme. Tak si alespoň pojďme říct, jak velkou závislost to vlastně máme.

Obvyklá dávka 1 – 2 kafe denně

Oblíbená hláška

S laskavým úsměvem  a se svěrákovsky jemnou nadsázkou říkáte humorné věci jako: „Nemluvte na mě nikdo, dokud si nevypiju své prví kafe, haha.“ A pak si ho v klidu usrkáváte z hrníčku se stejným nápisem.

Efekt na uživatele

Lehce se vám zvýší koncentrace, zvedne se vám nálada a ve svých střevech cítíte nepatrný pohyb.

Abstinenční příznaky

Nic moc, někoho možná bolí hlava a lehce se motá, protože kofein nám nejen zvyšuje tlak, ale i stahuje cévy. Ty po roztažení mohou hlavu trochu potrápit.

Obvyklá dávka 3 – 5 kafe denně

Oblíbená hláška

„Nemluvte na mě nikdo, dokud si nevypiju své kafe„. Věta zůstala stejná, jediný rozdíl je váš prázdný mrtvolný obličej nezdravé barvy, s kterým to říkáte.

Efekt na uživatele

S touto dávkou jste schopni se soustředit na práci, psát eseje nebo snášet pohled na excelové tabulky. Občas se lehce zachvějete a váš pohyb střev je dost nepravidelný.

Abstinenční příznaky

Jste podráždění, máte zácpu a bolest hlavy, která vás oslepuje.

Obvyklá dávka 6 – 8 kafe denně

Oblíbená hláška

Jestli se na mě jenom podíváš, než si dám své první ranní kafe, tak přísahám, že ti vyrvu srdce z těla a sežeru ho tepající před tvou matkou.“

Efekt na uživatele

Paranoia, explozivní průjem, zažloutlé zuby, tiky. Dokážete se soustředit na aktivity jako uklízení nebo neurotické zatrhávání si kůžičky kolem nehtů.

Abstinenční příznaky

Zvracení, extrémní zácpa, halucinace.

Obvyklá dávka 9 + kafí denně

Oblíbená hláška

„PRO LÁSKU BOŽÍ PÍCHNĚTE MI KOFEIN PŘÍMO DO KRČNÍ TEPNY NEBO DO KONEČNÍKU“. Tuto větu doprovází ničení nábytku nebo tiché vzlykání v koutě.

Efekt na uživatele

Svou myslí dokážete ohýbat lžičky, získáte nevysvětlitelný talent pro hackování počítačů, teče vám krev z nosu, máte hnědé zuby a možná vám exploduje srdce.

Abstinenční příznaky

Drásáte si zoufalstvím kůži na těle do kosti a s nožem jdete vykrást Starbucks.