Je nám líto.

Dokud jste na vysoké škole, tak podobné zvyklosti patří k milému koloritu. Nicméně jakmile vás vystrčí ze dveří do reálného světa s diplomem v rozklepaných rukou, tak se tomu začne říkat ošklivé zlozvyky.

Ponocování

Patří ke staré dobré studentské tradici, že všechny deadliny jsou vyšťaveny do poslední vteřiny a často to zahrnuje konvici kávy, energiťáků, prošlých tabletek s taurinem vašeho spolubydlícího a celou noc učení či psaní s krví podlitýma očima.

A světe div se, ponocování je to nejhorší, co můžete pro své tělo udělat. Jen se podívejte klidně na wikipedii na heslo o spánkové deprivaci. Víte co způsobuje takový neodstatek spánku? Infarkt, obezitu, deprese a rakovinu. Všechny možné druhy rakoviny. A vy snad chcete rakovinu? Vaše tělo se od 25. roku života začíná rozpadat, tak opatrně, ať z vás není nakonec vyhořelá troska, kterou nemá nikdo rád. Dokonce ani vaše máma.

Dělání věcí ironicky

Přihlašovali jste se na facebooku, že se zúčastníte akce „Diskotéka s Dádou“ nebo „vaginální mapování“? Oblékali jste si trika s hipsterskou verzí Adolfa Hitlera a nápisem Eva 4eva? Tak pro vás máme špatnou zprávu. Takové věci dokáží ohromit pouze vaše vysokoškolské souputníky. Jak dál půjdete životem a budete stárnout, tak tyto provokace nebudou brány jako důkazi svěží originální mysli, ale určité infantilnosti v kombinaci se zahořklostí.

Považovat junk food za reálné jídlo

Seriously? Četli jste vlastně vůbec, co jsme vám před chvílí říkali? Že tělo se po dvacátémpátém roce života rozpadá? Tak to berte vážně. A výmluva, že jste právě dokončili školu a nemáte na pohankový chlebíček s avokádem, nepomáhá. Nechtějte naši republiku zapsat do análů Evropy tím, že tu budou mít mladí lidé v 21. století kurděje, jen protože neví, co to je mandarinka.

Věšet si plakáty na stěnu

Chápeme, ještě nedávno to byl největší vrchol vašeho dekoratérského umění. Možná se dá tolerovat ještě jeden kousek nad postelí, ale pokud si vyzdobíte zbytek bytu kolážemi z výstřižků a plákaty, tak začnete na každého potencionálního partnera či partnerku působit tak, že byste okamžitě měli vrátit občanku. A ne, výjimku nemají ani intelektuální kousky s citáty nebo plakáty artových filmů. Ne nadarmo je slovo plakát od slova plakat.

Opíjet se do němoty

Další z oblíbených vysokoškolských tradic. Každý pátek si zajít do hospody, bavit se a ztřískat se. Ale hádejte co? Až se za vámi zavřou dveře vysoké školy, tak se této společensky akceptovatelné zábavě začne říkat alkoholismus.

Vykašlávat se na věci

Ano, zaplatili jste si kurz jógy, ale dneska se vám jaksi nechce. Ani nejdete na seminář, protože se svět nezboří. Člověk může klidně na týden vypnout, aniž by si toho kdokoliv všimnul nebo po něm něco chtěl. S ukončením školní docházky toto ale končí. Protože když na týden vypnete v zaměstnaní a nikdo po vás nic nechce, tak už pravděpodobně asi nejste zaměstnaní.