…

Hraní videoher zaručeně pomáhá se stresem. Takže vzhůru do hraní, pomůže vám!

Také zlepšuje sebevědomí, sociální schopnosti a náladu. Co víc chtít?

Popkultura
Také zlepšuje sebevědomí, sociální schopnosti a náladu. Co víc chtít?

Nedávno byl Valentýn, ale vy jste ho strávili u právě vydané české RPG Kingdom Come: Deliverance? Místo učení si raději zapnete PlayStation? Říkáte si, že byste měli dělat pořádné věci než vysedávat u videoher? Možná, ale to hraní vám zase tak neškodí. Očividně právě naopak!

videohry

Hry snižují stres, zvyšují sebevědomí a dokonce si najdete i kamarády

Výzkum, který zjistil, jak moc mají na některé lidi hry pozitivní vliv, byl prováděn na 1000 hráčích. Z nich 55 procent prozradilo, že hraní videoher jim snižuje stres a zlepšuje jim náladu. Také jim hraní her zvyšuje sebevědomí a zlepšuje sociální schopnosti. Ano, být zavřený doma a hrát hry může vést k lepším sociálním schopnostem, očividně.

47 dotazovaných lidí také řeklo, že když se jim daří ve videohrách, přenáší se to také do jejich normálního života. Ve hrách také unikají před stresy normálního světa.

videohry

Studie dále odhalila, že díky hraní her si průměrný hráč najde zhruba tři nové kamarády a 60 procent z nich považují hraní za důležitou součást jejich sociálního života – hrát se dá totiž i online s dalšími lidmi.

Zajímavé také je, že 42 procent dotazovaných má větší radost z úspěchu ve hře, než z úspěchů v normálním životě. To je možná trochu děsivé, ale alespoň mají ti lidé nějaké radosti.

videohry

Luke Hales, manažer z televizní stanice Dave TV, která průzkum dělala, k tomu říká:

„Hraní her je skvělý způsob, jak se socializovat s lidmi, kteří mají podobné zájmy jako vy. Vznikají tam silné sociální vazby, nacházejí se kamarádi. Je škoda, že většinová média se zaměřují spíše na negativní titulky o hraní her a tenhle aspekt úplně přehlížejí.“

Tak vzhůru do hraní. To Kingdome Come: Deliverance je fakt senza a strávíte u něj dobrých 100 hodin! To bude 100 hodin bez stresu!

Ba ne, stres mít budete kdykoli s vámi bude chtít někdo šermovat. Vyzkoušeno na vlastní kůži.