StudentPoint

Češi versus olympiáda, aneb jak to všechno dopadlo

Češi versus olympiáda, aneb jak to všechno dopadlo
Zimní olympiáda 2010 dospěla ke svému konci. Je dobojováno, medaile jsou rozdány. Sportovci si sáhli na dno sil, ale i na vrchol svých možností. Viděli jsme slzy vítězů i poražených, výkřiky radosti i chvíle smutku. Zážitky, které my diváci vytěsníme ze svých myslí do další olympiády. Sportovci si ale pocity z vítězství či neúspěchů ponesou navždy.

Čeští sportovci obsadili 14. místo v počtu medailí a postavili se na šest stupínků vítězů.

První, co je dobré zmínit, je úspěch Martiny Sáblíkové, která  překvapila celý sportovní svět. „Rychlobruslařka z českého rybníku“, tak se jí přezdívalo. Ovšem nyní je to dvojnásobná olympijská vítězka (držitelka dvou zlatých a jedné bronzové medaile), která se zapsala do historie českého sportu. Svým nečekaným a až neuvěřitelným výsledkem, si zasloužila místo nejen v podvědomí diváků, ale i zbytku sportovního světa.

Druhým velkým českým úspěchem byl bronz Lukáše Bauera, který získal v prvním závodě v běhu na lyžích na 15km. Získal tak pro Čechy druhou medaili. V následném závodě ve skiatlonu, obsadil 7. místo. Mnohem lépe si vedl ve štafetovém závodě, kde český tým (společně s Martinem Jakšem, Jiřím Magálem a Martinem Koukalem) dovedl ke 3. místu. V posledním závodě mu štěstí příliš nepřálo. Vítězství mu zkomplikoval pád, a za vítězným Norem Northugem dorazil se čtrnácti vteřinovým zpožděním. Umístil se tak na 12. místě. Přestože nezískal vysněné zlato, není vůbec zklamaný.

Svou první olympijskou medaili si z Vancouveru odváží také Šárka Záhrobská, která závodí ve slalomu. Při prvním závodě, kdy byly přírodní podmínky velmi nepříznivé, dosáhl její výkon na stříbrné místo, a tak se zdálo, že zlato nebude daleko. V dalším závodě jí ale štěstí příliš nepřálo, jelikož za stříbrnou Rakušankou skončila pouze o několik desetin sekundy. Přesto však stačila na bronzovou příčku, a tak jí radost rozhodně nechyběla.

Nemedailové  úspěchy českých sportovců:

severská kombinace – Pavel Churavý – 5. místo

sprint dvojic běžců na lyžích – Dušan Kožíšek, Martin Koukal – 6. místo

skok na lyžích – Antonín Hájek – 7. Místo

alpská superkombinace –  Ondřej Bank – 7. místo

biatlon – Lukáš Bauer – 7. místo

štafeta biatlonistů – Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Roman Dostál, Michal Šlesingr – 7. místo

skok na lyžích – Jakub Janda, Antonín Hájek, Lukáš Hlava, Roman Koudelka – 7. místo

severská kombinace – Pavel Churavý, Tomáš Slavík, Miroslav Dvořák, Aleš Vodseďálek – 8. místo

Samostatnou kapitolou jsou hokejisté, kteří přes velké očekávání a naděje skončili na 7. místě. V prvních zápasech předvedli „jak se u nás hraje hokej“, když nejprve porazili Slovensko 3:1, Lotyšsko 5:2. Následně prohráli s Ruskem 2:4.

V osmifinále český tým opětovně narazil na Lotyše, s nimiž si poradil 3:2. Ve čtvrtfinále však nestačil na Finy, kterým podlehl 0:2.

foto: zimbio.com

4 komentáře v diskuzi Vstup do diskuze

Ded | 28.03.2010 13:59:07

Souhlasím s mikikou! Když se u nás vystavé hala budeme se moci prezentovast ještě lepšími úspěchy než doposud. Navíc to bude impuls k tomu aby se o tento sport lidé začali zajímat více...

makika | 08.03.2010 12:00:23

nezajímá?? já teda myslím, že síla takových model, jako je Sáblíková, je dostatečná na to, aby se noví potenciální talenti jen hrnuli, pokud budou mít kam.

fik | 05.03.2010 13:24:55

souhlasim ze by hokej mohl jest jednu medaily prihodit ale jinak mi prijde vysledek ok. Trochu me desi, abychom kuli tomu, že Sablikova vyhrala medaily nestavely z nasich penez Halu jak krava na sport, kterej vlastne nikoho nezajima...

Boendal | 04.03.2010 18:02:11

Myslím se, že na tak malý národ jakým jsme, jsme dokázali opravdu hodně. ikdyž musím se přiznat, že nějakou tu medaily bychom získat ještě mohli. Viz hokejisti, Bauer, skokani nebo rychlobruslaři... ale je to muj názor..

Všechny akce
30.07.
2010

HIGH JUMP 2010

Adrenalinové mistrovství republiky ve skocích do vody neboli CLIFT DIVINGU.

CODE:MODE letní edice

Letní edice CODE:MODE slibuje přenést neopakovatelnou atmosféru Karlínského industriálu doprostřed Vltavy na dostřel Národního divadla.
05.08.
2010

Sázavafest 2010

Sázavafest slaví desáté narozeniny. Svíčky sfoukne 130 interpretů na 5 scénách. Zavedená česká klasika láká na multikulturní hudební i nehudební setkání.
06.08.
2010

Keltská noc

Blíží se další Keltská noc! Bude, a jsme za to rádi, v Harrachově opět pod mamutím můstkem! Letos Vám přiveze několik zahraničních souborů a samozřejmě téměř kompletní českou špičku! Jako bonus uvidíte opět skupinu E!E, která loni v Harrachově poskytla vš
13.08.
2010

RokycanyFest 2010

Rokycanští se umí bavit, letos už potřetí se nad městem rozezvučí tóny těch nejznámějších skupin.
19.08.
2010

HIP HOP KEMP 2010

Každoroční svátek rapu zve i letos na světové interprety a neopakovatelnou atmosféru!
27.08.
2010

FEST BODY ART 2010

Festival umění, krásy ženského těla, soutěží, zábavy a příležitostí pro každého. Fest Body Art.
03.09.
2010

WORLD OF BEAUTY & SPA

V nových 02 arény prostorách bude veletrh ještě intenzivněji zaměřen na trendy v kosmetických oborech, zkrášlování, modelaci obličeje i postavy.

Soutěže

Všechny soutěže

Mailing list

Chceš dostávat informace o zajímavých akcích, studentských slevách a vychytávkách pro život? Stačí se zaregistrovat.

Vytvořil GoodShape
Redakční systém AnyShape
Copyright student-point.cz 2010 | ODEBÍREJ RSS