…

Máte rádi děti? Staňte se členem týmu Hlídačky.cz!

Hlídačky.cz je projekt, který rodičům pomáhá zajistit spolehlivé hlídání pro jejich děti. Chcete se stát členem jejich týmu i vy?

Blog
Hlídačky.cz je projekt, který rodičům pomáhá zajistit spolehlivé hlídání pro jejich děti. Chcete se stát členem jejich týmu i vy?

Spolehlivé a ověřené hlídání dětí

Hlídačky.cz jsou unikátní webové stránky svého druhu, kde si každý rodič může najít důvěryhodné hlídání pro své děti, kdykoliv potřebuje. Rodiče mohou přes své přátele vybrat hlídačku, která má zrovna čas. Rozhodovat se mohou také na základě videoprofilů jednotlivých hlídaček, jejich zkušeností, hodnocení jiných rodičů a ceny. V současné době využívá služeb Hlídaček.cz kolem 390 rodičů, kteří vybírají z nabídky více než 700 slečen na hlídání. Úspěšný projekt zajistí každý měsíc hlídání dětí pro 100 nových rodičů

Každý rodič chce zajistit pro své děti co nejlepší hlídání.

Chcete být také hlídačkou?

Každá slečna na hlídání si může vytvořit svůj vlastní profil, v rámci kterého pak prezentuje své schopnosti a zkušenosti s hlídáním dětí různého věku. Kdokoli si u Hlídaček.cz může založit vlastní profil a najít si tak rodinu, ve které bude hlídat. Služba pro hlídačky je a bude zdarma, v budoucnu budou poplatek za členství v této komunitě platit rodiče. 

Jak probíhá registrace?

Samotná registrace probíhá přes Facebook, aby byla zaručena důvěryhodnost profilů. Zájemce vyplní základní informace o sobě, nahraje fotku, nastaví si cenu za hodinu hlídání, popíše své zkušenosti s hlídáním dětí. Každá budoucí hlídačka by měla na svém profilu vyzdvihnout své klady a to, co ji od ostatních hlídaček odlišuje – např. že se zaměřuje na hlídání těch nejmenších dětí, umí to se sluchově postiženými, je schopna učit španělštinu, zahrát na flétnu, cokoliv. Anglický text je také důležitá forma prezentace – už několik cizinců si našlo svou chůvu právě prostřednictvím této služby. Dále budoucí hlídačka vyplní oblasti, kde je schopna zajistit hlídání. Může to být kdekoliv v ČR. Na domovské stránce je sice pro rodiče k dispozici zatím pouze pět měst, ale postupně se otevírají další možnosti. Poté je profil administrátory zkontrolován a následně schválen.

Registrace je velmi snadná.

Jak si vylepšit svůj profil?

Zakladatelé tohoto projektu se hlídačkám snaží cestu k rodičům s dětmi co nejvíce usnadnit. Je k dispozici několik možností, jak si profil vylepšit.

1. Videoprofil

Aby si hlídačka zvýšila důvěryhodnost, může si nahrát krátké video. Z dosavadní zkušenosti je tento způsob u rodičů hodně oblíbený. Rodiče si tak mohou svou budoucí chůvu prohlédnout, poslechnout a vybrat si ji podle sympatií a jejího projevu

2. Hlídají i kamarádky!

Dále si hlídačka může pozvat i kamarádky. Čím více kamarádek hlídá, tím je hlídačka důvěryhodnější. Holky vyplňují kalendáře, kdy mají čas. Není to povinné, ostatně jako vše po schválení profilu, ale pomůže to slečně na hlídání zviditelnit se a rodiči se rozhodnout. 

3. Ověření totožnosti

Můžete také využít služby ověření totožnosti skrze MojeID. Pokud máte účet na MojeID už založený, stačí ho jednoduše propojit s Hlídačkami.cz a na vašem profilu se zobrazí, že máte ověřeny údaje jako telefon, e-mail, adresu atd.

4. Hlídačky, které se osvědčily, mají zelenou

Všechny hlídačky ve městě jsou řazeny podle jejich kvality, tj. podle počtu komentářů a kvality hodnocení, videoprofilu, vyplněného kalendáře, rychlosti, s jakou odpovídají na nabídky rodičů apod.

Logo Hlídaček.cz.

Jak to funguje, jste-li rodič?

Rodič navštíví webové stránky Hlídačky.cz a vybere si město, kde hlídání shání. Existují v zásadě dvě možnosti, jak slečnu kontaktovat: buď jí přímo pošle nabídku na hlídání či zprávu, nebo – má-li specifičtější nároky (např. cena, místo hlídání) – zadá inzerát a všem hlídačkám v okolí přijde zpráva o nabídce. S konkrétní hlídačkou se pak domluví na hlídání dětí, rozhodnout se může také pro poznávací schůzku. Rodič zpravidla po vykonaném hlídání ohodnotí hlídačku od 1 do 5 hvězdiček a slovním komentářem, aby tak pomohl ostatním rodičům při výběru. 

Každý rodič si může vyfiltrovat, kde a na kdy hlídání shání.

Originální projekt Hlídačky.cz umožňuje slečnám se zájmem o hlídání dětí najít si bezplatně rodinu, se kterou si budou rozumět, a ještě si navíc vydělat nějaký ten peníz. A jedna zajímavost (a motivace pro chlapce) na závěr: přestože se celý projekt jmenuje Hlídačky.cz, registrováno je i několik hlídačů. Jednoho z nich kontaktoval zájemce již půl hodiny po registraci. 

 

Rozhovor s jedním ze zakladatelů Petrem Šigutem si můžete přečíst na této adrese


Máte rádi děti? Už jste měli někdy možnost vypomoci s hlídáním? Jak se vám líbí nápad Hlídaček.cz? Napište nám do diskuze pod článkem nebo na náš Facebook!

 

Zdroj: TZ

Foto: TZ, photodune.net