…

Nejlepší potrava pro psí mazlíčky

Jak vybrat to nejkvalitnější krmení pro vašeho čtyřnohého kamaráda?

Lifestyle
Jak vybrat to nejkvalitnější krmení pro vašeho čtyřnohého kamaráda?

Jak všichni víme, základem zdravého životního stylu je kvalitní, vyvážená a pestrá strava. V takové stravě by neměla chybět žádná ze základních složek důležitých pro činnost organismu. Tato zásada však neplatí jen pro to, čím se stravujeme my lidé. I při výběru krmiva pro psy byste měli být opatrní a dbát na několik důležitých pravidel. Neřiďte se proto pouze cenou daného produktu; myslete také na kvalitu krmiva.

Pokud chcete svého pejska krmit opravdu tím nejlepším, co náš trh nabízí, porozhlédněte se po granulích označených jako super prémiová nebo prémiová. Samozřejmě existuje několik dalších kategorií, krmení nekvalitní potravou ale nedoporučujeme; následkem může být alergie, nesprávný vývoj a spousta dalších komplikací.

Čeho dalšího si všímat při výběru krmiva pro psy? Důležitý je hlavně věk vašeho čtyřnohého mazlíčka. Každá z fází psího vývoje si žádá rozdílné množství jednotlivých složek potravy. Dále byste se měli řídit hmotností psa (u štěněte hmotností, které by mělo dosáhnout v dospělosti) a také mírou aktivity psa – jiné potřeby má pes žijící v bytě a pes s dostatkem pohybu. Jejich příjem by se měl lišit v energetické hodnotě krmiva.

Každé kvalitní krmivo by mělo obsahovat vyvážené a dostatečné množství vitamínů, minerálních látek, vody, energie a bílkovin. V jiném případě by mohlo dojít k mnoha vážným zdravotním komplikacím.

Důležitým energetickým zdrojem jsou tuky – jsou důležité jak pro kůži a srst, tak také pro funkci nervového systému. Také je třeba dávat pozor na množství bílkovin, které jsou pro psa důležité, ale ve velkém množství mohou spíše uškodit. Pokud jde o vitamíny, držte se pravidla: čím rychlejší má pejsek metabolismus, tím více vitamínu potřebuje.

Je jedno, zda psa budete krmit granulemi nebo konzervami, vše záleží na vašich možnostech. Pokud ve výběru krmiva stále nemáte jasno, můžete se porozhlédnout po některém z těch, které bylo schváleno asociací AAFCO. Krmiva s tímto označením splňují normy minimálních nutričních standardů, a jsou proto bezpečné a kvalitní.

 

Čím se řídíte při výběru krmiva pro psa? Diskutujte v komentářích nebo na Facebooku!

 

Foto: Photl.com