…

Sladký kurz vaření

Švédský jablečný koláč, tiramisu, cheesecake z bílé čokolády, panna cotta a čokoládový fondán. To vše si můžete zkusit na kurzu vaření.

Lifestyle
Švédský jablečný koláč, tiramisu, cheesecake z bílé čokolády, panna cotta a čokoládový fondán. To vše si můžete zkusit na kurzu vaření.

Ve středeční podvečer 7. ledna jsem v rodinné škole vaření CEREXIM absolvovala kurz pečení moučníků a dezertů. Kurz, kterého jsem se zúčastnila ještě se třemi slečnami a jednou paní, vedl šéfkuchař Martin Černohorský.

Poté, co nás pan Černohorský přivítal a seznámil s pravidly bezpečné práce, jsme se přesunuli do kuchyně a náš tříhodinový kurz mohl začít.

V kuchyni jsme si hned zkraje vyslechli krátkou přednášku o čerstvosti potravin a jejich uchovávání a poté se společně pustili do práce. Na programu jsme měli švédský jablečný koláč, nepečený cheesecake z bílé čokolády, vanilkovou panna cottu, tiramisu a čokoládový fondán.

Příprava moučníků a dezertů

Jako první přišel na řadu švédský jablečný koláč, který byl hotový za chviličku. Poté, co jsme ho dali péct do trouby, jsme se hned pustili do dalších dezertů  italské panna cotty a tiramisu. Líbilo se mi, že se kuchař držel tradičních italských receptur. Na přípravu tiramisu použil mascarpone, dlouhé cukrářské piškoty, mandlový likér Amaretto a samozřejmě také silnou kávu. Na přípravu panna cotty zase pravý vanilkový lusk.

Příprava panna cotty.

Celkem zajímavá mi přišla i příprava cheesecaku z bílé čokolády. Jelikož se jednalo o jeho nepečenou variantu, náplň se skládala z mascarpone, šlehačky, tvarohu a bílé čokolády, přičemž se ztužila želatinovými plátky. Pečený byl jen korpus, který byl připravený z rozdrcených kakaových sušenek.

Nakonec jsme se pustili do čokoládového fondánu, což je dezert, který se jí hned po vytažení z trouby a z jehož středu po rozkrojení vyteče roztopená čokoláda. Mezi vším tím vařením a pečením jsme hotové dezerty také ochutnávali.

Kurz vaření ve škole CEREXIM bych doporučila zejména lidem, kteří v kuchyni nemají žádné zkušenosti. Po celou dobu jsme se spíše dívali a kuchař vařil, ale to bylo způsobeno především podmínkami kuchyně a časem, takže si každý vyzkoušel jen část z právě připravovaného receptu. Na druhou stranu jsme si s kuchařem mohli po celou dobu kurzu povídat, ptát se ho na různé otázky a společně diskutovat.

Přidáváme i malou „ochutnávku“ fotek. Fotky z jiných kurzů naleznete zde.

Švédský jablečný koláč.

Vanilková panna cotta.

Čokoládový fondán.

Nepečený cheesecake z bílé čokolády.


Navštívili jste některý z kurzů rodinné školy vaření CEREXIM? Napište nám o tom na náš Facebook!


Foto: Veronika Pěčková, StudentPoint.cz