…

Jak vybrat nejlepší granule pro psa?

Výběr správného krmiva pro domácí zvíře je důležitý, nepodceňujte ho.

Lifestyle
Výběr správného krmiva pro domácí zvíře je důležitý, nepodceňujte ho.

Když si člověk adoptuje nebo koupí pejska, často zpočátku netuší, jak ho krmit. Na trhu existuje ohromné množství granulí, konzerv a pochoutek, a tak je pro mnoho lidí obtížné se v rozdílných druzích vyznat. Bohužel neexistuje univerzální krmivo, které by sedělo každému psímu plemenu. Existuje ale univerzální návod, jak správně vybrat granule.

Vsaďte na kvalitu

Protože je na trhu tak obrovské množství různých druhů krmiv, často se mezi nimi objevují krmiva nekvalitní. Ty možná lákají nezkušené pejskaře svou nízkou cenou, ale kvalitou se ostatním výrobkům nevyrovnají. Při výběru granulí dejte přednost těm označeným jako prémiová, nebo ještě lépe super prémiová. Nezapomeňte, že správné krmivo je důležité pro zdraví i pohodu pejska, proto se nevyplatí příliš šetřit. Nenechte se přesvědčit reklamami, které denně vidíte v televizi. Krmiva, která propagují, jsou většinou jako výživa pro pejska nevhodná, protože obsahují příliš mnoho soli.

Nesprávná výživa může u psů, stejně jako u lidí, vést k nejrůznějším zdravotním problémům jako jsou alergie, střevní potíže nebo problémy s pohybovým aparátem. Snažte se těmto problémům co nejvíce předcházet.

Věk je nejdůležitějším kritériem

Je logické, že kojenec potřebuje jinou výživu než senior. A v psí říši tomu není jinak. Rozlišují se čtyři etapy v životním cyklu psa – štěně, junior, dospělý a senior.

Kromě věku psa je důležité řídit se také hmotností. U dospělého psa sledujte aktuální hmotnost, u štěněte váhu, které má dosáhnout v dospělosti. Granule se podle hmotnosti psa, pro kterého jsou určeny, rozlišují nejčastěji na mini, medium, maxi a mega.

Aktivní pes má na krmivo větší nároky

Věk a hmotnost nejsou jedinými faktory, které vám říkají, jak vybírat krmiva pro psy. Každý pes má přes den jiné množství fyzické aktivity. V závislosti na tom se mění také jeho požadavky na stravu. Výživa aktivního psa by měla mít vyšší energetickou hodnotu než výživa psa, který moc pohybu nemá.

Tento výčet kritérií, podle kterých by se mělo vybírat krmivo, rozhodně není úplný. Jsou to však základní body, podle kterých se při výběrů můžete orientovat. Hlavní je nenechat se ovlivnit lacinou cenou a raději zainvestovat do něčeho kvalitnějšího.

Tip: Velmi dobrou stravou pro pejska jsou například kvalitní švédská krmiva pro psy značky Magnusson. Vyrábí krmivo a sušenky pro psy všech plemen a velikostí a jejich výrobky mají vysokou úroveň.