…

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě přichází v novém kabátě

Divadelní soubory, jak je neznáte. Originální a neopakovatelné festivalové večery s vůní kávy. To je osmý ročník festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě!

Blog
Divadelní soubory, jak je neznáte. Originální a neopakovatelné festivalové večery s vůní kávy. To je osmý ročník festivalu Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě!

Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě opět zavítá do brněnských kaváren, aby představil to nejlepší z brněnské nezávislé divadelní scény. Tentokrát v trochu jiném kabátě a s novým dramaturgickým konceptem.

Festival v šestnácti festivalových večerech představí to nejlepší z šestnácti divadelních souborů. Každý večer je originální a neopakovatelnou prezentací divadel, které můžete v Brně během roku vidět.

Nebude chybět ani bohatý doprovodný program. Festival se koná od 27. března do 28. dubna a odstartuje operou Čaroděj a jeho sluha v podání Ensemble Opera Diversa. Je to vůbec poprvé, co bude na festivalu uvedena opera.

Novinkou také je, že na dva festivalové večery je potřeba zakoupit vstupenku. Jedná se právě o zahajovací představení a o hru Alenka v říši znaků v provedení divadla Buranteatr 3. dubna.

„Zařadili jsme do programu také dvě klasická představení divadel v prostředí, kde běžně vystupují. Proto je nutné si na tyto dva večery zakoupit vstupné jako při klasické návštěvě.

Celkově jsme všem souborům vyšli vstříc, co se týká jejich preferencí ohledně místa konání i celkového pojetí večera, který má patřit primárně jim a představení jejich souboru veřejnosti osobitým způsobem,“ dodává k nové dramaturgii hlavní koordinátorka festivalu Alice Kordíková.

Festival je v Brně již známou jarní tradicí. Letos však sází na propracovanější dramaturgickou koncepci pro dosažení koncentrovanějšího divadelního zážitku. Díky tomu si můžete užít jedinečnou jízdu Brněnským lunaparkem kulturních zážitků!

Divadelní soubory

Ensemble Opera Diversa, Napříč.cz, BURANTEATR, IMPRO DŽOW, Pavol Seriš, Divadlo Koráb, Improvizační divadlo Bafni, Divadlo Kjógen, Kabaret Sauvignon, Druhý Pád, Meandry, StorytellingCZ, TAMTi, Science Slam MUNI, Divadlo Facka a Divadlo poPUD.

Místa

Místodržitelský palác, Music Lab, Buranteatr, Piknik Box, Kulturárium Café, Cafe Tungsram, Industra, Cafe Atlas, Café Práh, ArtBar Druhý Pád, Cukrárna Tři Ocásci, Café Mezzanine, Kavárna Trojka.