…

Které krátkodobé půjčky se opravdu vyplatí? Srovnejte jejich pro a proti

V mnoha domácnostech se občas stane, že potřebujete nějakou pohledávku zaplatit dřív, než vám přijde výplata nebo jiný zdroj příjmů. Pokud máte movité rodiče nebo kamaráda, jste bez problémů, obvykle si ale musíte poradit sami.

Blog
V mnoha domácnostech se občas stane, že potřebujete nějakou pohledávku zaplatit dřív, než vám přijde výplata nebo jiný zdroj příjmů. Pokud máte movité rodiče nebo kamaráda, jste bez problémů, obvykle si ale musíte poradit sami.

Pro ten případ existují krátkodobé půjčky, takzvané půjčky před výplatou, díky nimž zaplatíte pohledávku včas a půjčené peníze vrátíte v nastaveném termínu, často kolem jednoho měsíce.

Pro koho jsou půjčky před výplatou

Už z názvu je jasné, že každý, kdo má pravidelný příjem, si může o krátkodobou půjčku požádat. Nemusí to být ale nutné výplata, stačí důchod či mateřské dávky, u těchto mikropůjček se příjem téměř nikdy nedokazuje. Podmínkou pro získání půjčky často bývá vlastní bankovní účet, na který jsou vám peníze poukázány.

Kdo rychle dává

Krátkodobé půjčky jsou pro všechny, kdo potřebují peníze rychle. Díky současným technologiím, se už i půjčky vyřizují online a služby pro zákazníky jsou k dispozici nonstop.

Po vyplnění žádosti se dozvíte, jestli vám byla půjčka schválena, v případě, že ano, peníze jsou odesílány i během několika minut na váš účet. Někdy jste požádáni o odeslání jedné koruny na účet poskytovatele kvůli ověření bankovního účtu, máte tak jistotu, že peníze přijdou opravdu na ten váš.

Většina poskytovatelů těchto rychlých půjček má konta ve všech větších bankách, můžou se vám na vašem účtu peníze objevit téměř okamžitě.

Kolik za rychlou půjčku zaplatíte

Za krátkodobé úvěry většinou platíte předem daný poplatek, který se liší podle poskytovatele. Vzhledem k tomu, že právě v prostředí půjček je silná konkurence, snaží se finanční společnosti nalákat nové klienty na různé akce, v poslední době například velmi oblíbenou první půjčku zdarma.

Máte tak možnost půjčit si několik tisíc korun do výplaty a v termínu vrátit jen tolik, kolik jste si vypůjčili. Kromě skutečnosti, že si u nich půjčujete poprvé, je nutné vrátit celou částku včas, jinak vám hrozí sankce, zpravidla dost vysoké.

První půjčka zdarma

První půjčku zcela bez poplatků nabízí výhradně nebankovní společnosti a klienta sjednání takto výhodné půjčky k ničemu nezavazuje. Tyto instituce sází na to, že pokud bude nový klient spokojen se službou, vrátí se.

V následující tabulce jsou některé instituce, které dávají první půjčku zdarma, včetně částky a doby splatnosti. Bývá pravidlem, že částka bývá napoprvé nižšíí, teprve věrným zákazníkům je limit navyšován, případně získávají nějaké bonusy.

Max. částka

splatnost

Zaplo.cz

8 000 Kč

30 dní

Ferratum

9 000 Kč

30 dní

CreditAir

6 000 Kč

75 dní

Via SMS

6 000 Kč

30 dní

BB půjčka

5 000 Kč

30 dní

Kamali

10 000 Kč

14 dní

Net Credit

4 500 Kč

30 dní

Srovnání výše poplatků u některých krátkodobých půjček

Půjčky do výplaty většinou nemají úrokovou sazbu, ale pevný poplatek, který zaplatíte za požadovanou částku. Jejich výše se liší podle konkrétních poskytovatelů. V následující tabulce pro příklad několik společností a poplatek za vypůjčení 10 000,- Kč

společnost

částka

splátka

Kredito24

10 000 Kč

13 000 Kč

Půjčkomat

10 000 Kč

12 650 Kč

Zaplo.cz

10 000 Kč

12 300Kč

Ferratum

10 000 Kč

13 300 Kč

BB půjčka

10 000 Kč

14 000 Kč ( 2x 7 000 Kč)

CreditOn

10 000 Kč

13 246 Kč

Cool Credit

10 000 Kč

13 250 Kč

I s poplatky popularita krátkodobých půjček roste

Půjčky do výplaty si získávají oblibu kvůli rychlosti s jakou jsou vyřizovány a poměrně snadné dostupnosti pro širokou veřejnost. Je to také segment trhu, kde můžete snadno narazit na neseriózní společnost.

Jestli se rozhodujete pro krátkodobou půjčku, zkuste se nejdříve podívat na recenze společnosti, kde chcete žádat.

K vyhledání nejvhodnější půjčky pro vás, informací o konkrétní společnosti i zkušeností zákazníků použijte některý z online srovnávačů půjček. Máte tak jistotu,že najdete tu nejlepší službu pro vás.