…

Fotoreportáž: 30. výročí výměn v rámci programu Erasmus. Jak se slavilo?

Evropská unie na začátku týdne oslavila 30 let programu zahraničních výměn Erasmus, jehož se doposud zúčastnilo 9 milionů lidí. Podívejte se, kdo se akce zúčastnil.

Studentský život
Evropská unie na začátku týdne oslavila 30 let programu zahraničních výměn Erasmus, jehož se doposud zúčastnilo 9 milionů lidí. Podívejte se, kdo se akce zúčastnil.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani byli hlavními aktéry oslav 30. výročí programu Erasmus, které se konaly v Evropském parlamentu ve Štrasburku. Při této příležitosti Komise také vydala novou mobilní aplikaci Erasmus+.

Tato aplikace je určena studentům, účastníkům odborného vzdělávání a účastníkům výměnných pobytů mládeže, kterým usnadní zapojení do programu Erasmus+.

Předseda Komise Jean-Claude Juncker řekl: „Každé euro, které investujeme do programu Erasmus+, je investicí do budoucnosti – budoucnosti mladých lidí a naší evropské ideje. Neumím si představit nic, co by si zasloužilo naše investice víc než tito mladí lidé, kteří jsou motorem budoucí Evropy. Slavíme, že máme již 9miliontého účastníka – pojďme být také devětkrát ambicióznější při utváření budoucnosti programu Erasmus+.“

Komisař pro vzdělávání, kulturu, mládež a sport Tibor Navracsics dodal: „Každá výměna v rámci programu Erasmus+ přináší obohacující životní zkušenosti, ať profesní či osobní. Stejně tak přineslo 30 let mobility a spolupráce Evropě otevřenou a podnikavou generaci 9 milionů lidí, kteří dnes utvářejí budoucnost naší společnosti. Nová aplikace jim umožní mít program Erasmus+ na dosah ruky, čímž také přiblíží Evropu mladým lidem na celém světě.“

Jak oslavy vypadaly? Podívejte se do fotogalerie.