…

Martin Pek před závodem GPB. Snažím se ostatní nebrat jako soupeře

Martin Pek je loňským vítězem GrandPrix Beroun. A protože se závod Světového poháru ve skateboardingu jede už tuto sobotu, řekl Martin pár slov jak o závodu, tak o své formě, přípravě i soupeřích.

PR & Podporujeme
Martin Pek je loňským vítězem GrandPrix Beroun. A protože se závod Světového poháru ve skateboardingu jede už tuto sobotu, řekl Martin pár slov jak o závodu, tak o své formě, přípravě i soupeřích.

Jak jsi se připravoval na letošní sezonu a kde?

Letošní sezonu jsem zůstával v Praze a věnoval se přípravě ve sportovním centru na Černém mostě Plechárna.

Výhodou je, že je to tam rozdělené do dvou hal. V jedné je menší skatepark a ve druhé se dá připravovat po fyzické stránce. 

Věnuješ speciální přípravu na akci GrandPrix Beroun 2017 a jak se cítíš před domácím publikem?

Každý rok před GrandPrix se jezdím do Berouna párkrát před závodem projet a zvyknout si zase na povrch a na překážky.

Je to rok od roku složitější, protože se snažím pokaždé předvést nové triky a tak je každý rok pro mě tento závod jiný. Domácí publikum je skvělé a je to hodně znát, když vás lidé podporují je to pak vše mnohem jednodušší.

Jaké máš cíle a jaké vidíš šance na letošním ročníku tohoto Světového poháru?

To je dobrá otázka. Letošní zimu jsem věnoval přípravě, ale stejně tak i ostatní kluci z Francie, Ruska a jiných zemí.

Myslím si, že letošní kvality a šance se ukáží až na prvním závodě a uvidíme kdo je jak letos připravený. Moje cíle jsou jasné a to do každého závodu dát maximum, dostat se do finále a bojovat o co nejlepší umístění.

V čem je pro tebe GrandPrix Beroun specifický a proč láká ty nejlepší skateboardisty světa?

GrandPrix Beroun je určitě specifický v tom, že je to pro pozvané závodníky a proto se sem každý nedostane. Musíte mít už určité kvality na to, abyste se do tohoto závodu dostali a uspěli.

Abych řekl pravdu, tak si myslím, že největší zajímavostí na tom je, že je konkurence tak velká, že závod může vyhrát takřka kdokoliv kdo přijede. Všichni opravdu tvrdě dřeli a tak to bude opět veliká podívaná.

Jakého zahraničního úspěchu si ve své závodní kariéře vážíš zatím nejvíce a proč?

Já si vážím každého úspěchu, jelikož člověk tomu věnuje spoustu času a energie a když se to povede, tak je to skvělý pocit. Mám ale jeden závod v paměti a to Spring Session ve Varezze v Italii, kdy rozjezd na první překážku byla plošina, která byla postavená do moře a pokračovala 12ti schody se zábradlím.

Já jsem měl ve finále poslední pokus a na rozjezd mi šplouchla obrovská vlna, která omokřila celou rozjezdovou plochu takže bylo téměř vymalováno. Mně to ale nedalo a i tak jsem s vysokým rizikem pádu a zranění do toho šel.

Vyšli mi všechny triky a závod jsem nakonec vyhrál.  Občas se musí jít hlavou proti zdi.

Prozradíš nám jména největších soupeřů, kteří mohou v Berouně 24.6. soupeřit o medaile?

Já se nesnažím brát ostatní jako soupeře. Jsme parta kamarádů co se zná, jezdí na skatu a snaží se vydat ze sebe to nejlepší.

Takže kdybych to bral kdo jezdí na skatu pro mě dobře, tak bych hlavně vyjmenoval země jako USA, Francii, Rusko, ale i jednoho Slovensko.

Čeho bys chtěl ve své sportovní kariéře dosáhnout a co je tvým „pomyslným“ cílem?

Chtěl bych dál natáčet svoje skate video party z klasického streetového ježdění a věnovat se i focení pro časopisy. Dál bych chtěl předávat své zkušenosti mladší generaci a podporovat jejich rozvoj akcemi jako jsem dělal například skate Halloween.

A jistě jedním z neodmyslitelnýmch faktům je, že skateboarding se dostal na Olympiádu v Tokyu a tak chci reprezentovat Českou Republiku na Olympiádě a dát do toho to nejlepší ze sebe.