…

Buďte aktivní i v horkém létu. Vyzkoušejte sportovní zážitky s Airbnb!

Zkuste veslování s bývalou mistryní světa, prohlédněte si Prahu z kajaku a odpočiňte si během SUP jógy na paddleboardu.

PR & Podporujeme
Zkuste veslování s bývalou mistryní světa, prohlédněte si Prahu z kajaku a odpočiňte si během SUP jógy na paddleboardu.

Propojit místa, kde jsou cestovatelé ubytováni, s tím, co na svých cestách dělají a lidmi, které u toho potkávají. To je hlavní myšlenka nové služby Trips od Airbnb, která je nyní dostupná i v Praze.

Cestovatelé díky tomu mohou poznat Prahu z jiného úhlu pohledu a místním se tím nabízí možnost sdílet své dovednosti, vášně a zájmy s lidmi z celého světa. V letních měsících patří mezi nejoblíbenější pražské sportovní zážitky na vodě – veslování, kajak a paddleboard.

Rowin’ Prague

Daniela je bývalá mistryně světa ve veslování. Vezme vás na projížďku po Vltavě, při které uvidíte světoznámé panorama zcela jinýma očima. Pro Danielu je veslování vášní už přes 20 let a nemůže se dočkat, až vám ukáže Prahu tak, jak jste ji nikdy neviděli. Srpnové a zářijové termíny se už začínají plnit.

Na kajaku Vltavou

Hostitel František vám ukáže nejkrásnější historické památky a místa v Praze. Nebudete ale procházet přeplněným uličkami, ale pojedete Vltavou rovnou na kajaku, což určitě v těchto parných dnech oceníte.

Začíná se v centru Prahy přímo u Tančícího domu a pokračuje například i pod Karlovým mostem. František pořádá tyto netradiční prohlídky po městě již několik let, nudit se tedy určitě nebudete.

SUP jóga na paddleboardu

Pro Lucku je jóga důležitou součástí jejího života a ráda své zkušenosti předává dál. Tento zážitek posune vaše představy o józe zase o kousek dál, protože tuto lekci si zkusíte přímo na tzv. paddleboardu. A výhled bude stát určitě za to! Zapomeňte na propocenou tělocvičnu, v Praze na vás čeká v okolí Střeleckého ostrova výhled přímo na Národní divadlo.

Kam za dalšími evropskými zážitky?

Pokud rádi řádíte na vlnách a plánujete cestu do Portugalska, nezapomeňte si zarezervovat místo na oblíbeném surfařském zážitku u hostitele Nuna v Lisabonu. Milovníci cyklistiky určitě dají přednost skvělému cyklo-výletu hostitele Jochema. Projedete se po centru Amsterdamu a navštívíte třeba i Dům Anny Frankové.

Milovnice běhu Sophie vám během netradiční tour ukáže to nejlepší z Berlína včetně ikonických památek, muzeí i galerií. Pokud máte naopak chuť na něco typicky britského, pak si při cestě do Londýna zarezervujte zážitek hostitelky Brigitte, která vám představí pro nás trochu netradiční sport “lawn bowling”, tedy bowling na trávě.

Jízda na longboardu patří už nějakou dobu mezi oblíbené aktivity všech hipsterů. Skutečný profík Lotfi vás v ulicích Paříže naučí pár nových triků. Vyjet z vytyčených cest a zkusit si pravý off-road na horských kolech! To na vás čeká při adrenalinovém zážitku hostitele Ramiho, který s vámi projede pohoří Wicklow Mountains nedaleko Dublinu. A v neposlední řadě si při cestě do Barcelony nezapomeňte kopnout do míče s hostitelem Danielem, který má na Airbnb téměř 140 pozitivních hodnocení.

Věděli jste, že?

  • Trips nyní nabízí své služby ve více než 30 městech světa – v Evropě kromě Prahy například v Římě, Florencii, Paříží nebo Londýně

  • V nabídce je celosvětově více než 1 800 zážitků

  • V České republice je k dispozici prozatím 25 zážitků a jejich počet stále roste

  • V pražské nabídce jsou kromě zážitků sportovních i ty z oblasti umění, přírody, gastronomie nebo CSR (společensky odpovědné).

O Airbnb

Společnost Airbnb byla založena v roce 2008. Misí Airbnb je vytvořit svět, kde lidé mohou během cestování doslova patřit kamkoliv, a to díky propojení místních kultur a poskytování unikátních lokálních zážitků.

Airbnb je důvěryhodná komunitní platforma, díky které mohou její uživatelé vyhledávat a rezervovat jedinečné možnosti ubytování po celém světě, ať už se jedná o přenocování v apartmánu, vile, na hradě nebo domku na stromě ve více než 65 000 městech a 191 zemích světa.

Díky zážitkům může Airbnb nabídnout neopakovatelnou možnost nahlédnout do místních komunit a jejich zájmů, zatímco díky místům mohou cestovatelé objevovat doposud neobjevené poklady doporučené místními obyvateli.

Airbnb je založené na lidech a jejich zkušenostech. Jedná se o nejjednodušší způsob, jakým mohou lidé zpeněžit své dočasně nevyužité ubytovací kapacity, a jak se podělit o svoje zkušenosti a zájmy s lidmi z celého světa.