…

Rock for Churchill 2017 už klepe na dveře!

Dva dny plné rocku, taneční hudby, reggae, ska nebo hip hopu. O tom bude letošní Rock for Churchill, kde můžete téměř naposledy spatřit německou skupinu Irie Révoltés.

Popkultura
Dva dny plné rocku, taneční hudby, reggae, ska nebo hip hopu. O tom bude letošní Rock for Churchill, kde můžete téměř naposledy spatřit německou skupinu Irie Révoltés.

Rock for cože? Rock for Churchill přece! Pestrá škála interpretů a atmosféra festivalu (stromy, potok a louka) lákají čím dál více návštěvníků. Letos proběhne od 25. do 26. srpna. Na co se můžeme těšit?

Jeden z posledních koncertů Irie Révoltés v Česku

Je to smutné, ale je to tak. Úspěšná devítičlenná reggae skupina pocházející z Německa oznámila, že letošní sezóna je pro ně poslední. Po šestnácti letech na pódiu a v nahrávacím studiu skupina končí.

Slyšet je můžete právě na Rock for Churchill a nebo na posledním koncertě v Praze, který proběhne 20. listopadu 2017.

U stylu reggae ještě zůstaneme, protože letos dorazí i  jeden ze synů reggae legendy Boba Marleyho – Ky – Mani Marley. Známý herec, charismatický zpěvák a zároveň hudební producent, jehož vystoupení bude velkým překvapením.

Zdroj: www.rfch.cz

J.A.R s novou deskou

J.A.R. vydali po šesti letech novou desku Eskalace, ve které se skupina vyřádila na změnách stylů písní. Jak zní jedenáct nových skladeb jedné z nejoriginálnější českých skupin se můžete přijít přesvědčit na festival sami.

Kromě J.A.R. vystoupí pro mnohé srdeční záležitost v podobě skupiny Tatabojs, kteří vždy něčím překvapí nebo skupina Gaia Mesiah, jejíž basák přiletí speciálně na festival až z Austrálie. Dále se představí české skupiny jako Skyline, Vypsaná fixa, Mydy Rabycard nebo Circus Brothers.

Foto: Autorka článku

Kořeny festivalu

Jaký počin stojí za tak úspěšným festivalem? Psal se rok 2000 když v přírodním areálu Myslivna ve Vroutku v Ústeckém kraji vystoupily převážně regionální kapely v rámci benefiční akce na podporu kostela sv. Jakuba Velkého.

Tehdy se jednalo o jednodenní festival, který se o čtyři roky později rozšířil na dvoudenní. To, že festival opravdu stojí za návštěvu, potvrzují předešlé tři ročníky, kdy byly vstupenky zcela vyprodané.

Suma sumárum letošní výběr je opravdu různorodý a troufnu si říct, že si každý přijde na své. Takže kupujte vstupenky a uvidíme se na Rock for Churchill 2017!