…

Plýtvání jídlem?

Plýtvání jídlem je právem propírané téma. Občas ale není jiná možnost…

Blog
Plýtvání jídlem je právem propírané téma. Občas ale není jiná možnost…

Dilema

Hlavní hrdina této historky by asi měl fanatickým ochráncům jídla co vysvětlovat. Myslím ale, že i nejzarytější extrémista z ochranky potravin by v této situaci znejistěl.

Nástrahy noční Prahy

Chlapík šel noční Prahou. Byla zima. Veliká zima. Taková, kterou si v letním období těžkou představíme. Cifry na teploměru se pohodlně pohybovaly v mínusových hodnotách. V tomto zimním nečas vystupňovaném nocí, se muž vracel domů. Pro zkrácení cesty vykročil do podchodu. Tam ho zastavili dva chlapi.

„Hele vole, dej sem peněženku, nebo tě rozkucháme!“

Aby dodali slovům vážnost, vytasili nože.

Mužík poslušně odevzdal, co žádali. Když pak viděl, že pány zabavila jejich kořist, začal utíkat.

Vzdálenost muže od zlodějů nebyla velká, když se do věci vložila smůla a vyzula mu botu. Chlapík pod vlivem adrenalinu tento fakt ignoroval a běžel dál.

Zjištění

Zastavil se až o několik minut později, aby úprk rozdýchal. Pak mu to došlo – je bez boty, MHD daleko a zebe natolik, že nejde ani dlouhodobě pokračovat v chůzi, natožpak setrvat na místě. Návrat nepřipadal v úvahu…

Ani živáček…

Po chvíli zjistil, že u sebe má stovku. Kapsa kabátu občas poskytne takové blaho, když to zrovna člobrda nejméně čeká. No jo, ale co se stovkou? Na taxík by to ani zdaleka nestačilo. Kolem ani živáček… Jediný nápis TESCO na rohu ulice hlásal přítomnost života.

Řešení?

Muž nějaký čas přešlapoval na místě.

„Extrémní situace si žádá extrémní řešení!“ vykřikoval o pár kilometrů dál opilec do prázdného lokálu.

Chlapík se sebral, šel do Tesca a koupil si velký bochník chleba. Ten za pomoci klíčů vydlabal a užil jako improvizovanou botu. Jistě tedy již disponoval pohodlnější obuví… A chleba, přestože se jevil už značně tvrdý, nebyl nejpevnější. Muž i přesto takto došel na zastávku. MHD jezdila dobře a naštěstí relativně prázdná.

Jídlem se plýtvat nemá.

Ale některé situace žádají specifická řešení…