…

Navštiv Startup World Cup & Summit

Vypukne to 17. října v pražské Lucerně. Jedna z nejvýznamnějších startupových akcí posledních let přitáhne významná jména z Česka i ze světa.

Kariéra
Vypukne to 17. října v pražské Lucerně. Jedna z nejvýznamnějších startupových akcí posledních let přitáhne významná jména z Česka i ze světa.

Hledat nové talenty, upozorňovat na přidanou hodnotu mladých firem, propojovat startupovou scénu a odhalovat odborné i laické veřejnosti to, jak startupy mění svět, je cílem chystané konference Startup World Cup & Summit (SWCS), která proběhne 17. října v pražské Lucerně. Na konferenci vystoupí i provozní ředitel Hyperloop Transportation Technologies

 

Akce vznikla spojením dvou nejvýznamnějších startupových událostí posledních let – Startup World Cup 2017 a Startup Summit. SWCS nabídne celodenní konferenci a mezinárodní kolo soutěže, ve které se soutěží o investici v hodnotě jednoho milionu dolarů. 

Pražská Lucerna jako centrum startupů

„Věříme, že spojením těchto dvou akcí vytváříme nejvýznamnější příležitost pro startupy v regionu střední Evropy. Ambicí je změnit Lucernu na jeden den na startupové centrum, které přiláká nejnadějnější projekty minimálně z patnácti států, špičkové investory, zástupce fondů a také studenty,“ říká spolupořadatelka Radka Horáková, CMO inkubátoru UP21. 

Festival, který spojí soutěž, přednášky i moderní technologie

„Naším cílem, stejně jako v minulých letech, je propojovat celou startupovou scénu, nově i napříč zeměmi. Ambicí je vytvořit festival spojující soutěž, inspirativní přednášky a moderní technologie pod jednou střechou. Spojení nejúspěšnějších konferencí posledních let je tak pro nás logickým krokem, jenž nám pomůže v naší misi, kterou je udělat z Prahy nejvýznamnější startupové město v regionu,“ říká spoluorganizátor a CEO Air Ventures Václav Pavlečka.

Zdroj foto: SWCS

Co všechno tě čeká? 

Program akce bude poskládaný z několika na sobě nezávislých bloků. Ve Velkém sále Lucerny bude probíhat hlavní část programu s názvem „Inspiration Zone“, ve které vystoupí hlavní hosté konference, stejně tak zde bude probíhat regionální kolo celosvětové soutěže Startup World Cup 2018.

Startup, který tu v konkurenci projektů z 28 států získá nejvíce bodů od odborné poroty, postoupí do finálového kola v americkém Silicon Valley. Zde se bude hrát o investici ve výši jednoho milionu dolarů.

Zároveň tři nejlepší startupy z TOP50 v regionálním kole získají možnost dostat až 200 tisíc dolarů na crowdfundingové platformě Fundlift. Kromě hlavního programu budou připraveny mentorské stoly s významnými českými, ale i zahraničními investory a startupisty.

Zdroj foto: SWCS

Druhý sál v Lucerna music baru s názvem „Interactive zone“ se bude věnovat živnotímu cyklu startupů s podtextem „Life of Startups“. Pro startupy pak bude připravena speciální „Pitch Zóna“, kde si mohou vyzkoušet prezentovat za zavřenými dveřmi svůj business model před ostřílenými investory.

Startupy získají cenný feedback, ale především virtuální peníze pro svou firmu – ve smyslu Dnu D nebo Shark Tank. Startup, který získá od investorů nejvíce virtuálních peněz, dostane možnost účastnit se finále a soutěžit o cestu do Sillicon Valley.

„Z přihlášených startupů vybereme TOP 50. Z nich devět nejlepších postoupí přímo do regionálního finále soutěže. Zbylých 41 startupů získá možnost prezentovat před investory v Trial Pitch Zóně, kde jeden z nich získá divokou kartu do finálové desítky,“ vysvětluje princip soutěže Radka Horáková, CMO spolupořadatele UP21.

 Networking moderně

Organizátoři akce – startup inkubátor UP21 a investiční fond Air Ventures – staví celou akci na využití moderních technologií, jež mají primárně propojit účastníky konference, kterých by mělo být přes tisíc.

„SWCS by měl nabídnout unikátní možnost propojovat startupy s investory, studenty, ale i korporacemi. Aby se na akci setkali lidé, kteří mají stejné zájmy, cíle a potenciálně by mohli najít společnou řeč, budou mít možnost využít speciální aplikaci, aby se tito lidé našli.

Účastníci jednoduše vyplní, kdo jsou a co hledají. Aplikace jim pak sama doporučí, s kým by se měli potkat a pobavit o businessu. Nechceme aplikací nahrazovat tradiční networking, ale naopak ho oživit. S její pomocí se mohou prolomit ledy mezi lidmi, kteří by se jinak nesetkali, ale přitom mají hodně společného. Případně se mohou stát partnery,“ doplňuje Pavlečka.

Prodej vstupenek probíhá na adrese www.swcsummit.com.