Chystáte se na nové Star Wars, které právě vstupuje do kin?

Pokud hodláte jít do kina na Star Wars: Poslední z Jediů, rozhodli jsme se vám udělat stručný přehled všeho, co byste měli vědět a na co byste se měli připravit. Protože mezi všemi těmi Star Wars nerdy chcete zapadnout a tvářit se, že všechno víte a znáte, ne?

O čem to je?

Poslední z Jediů je v podstatě Epizoda VIII – začíná tam, kde skončila Síla se probouzí. Ray našla Luka Slywalkera na miniaturním ostrově a dala mu jeho světelný meč, zatímco Leia, Poe a Finn bojují proti Prvnímu řádu, což je nové Impérium. A Kylo Ren pořád vymýšlí nějaké nepěkné věci.

Kdo to natočil?

Režisérem se tentokrát stal Rian Johnson, který napsal i scénář. Je to člověk, který má na kontě vynkající filmy Zmizení nebo Looper, nějakou dobu v Čechách natáčel Bratry Bloomovi. Také natáčel pár epizod oblíbeného seriálu Breaking Bad. Star Wars jsou v dobrých rukách.

Star Wars

Nějaké nové postavy?

Nejdůležitější postavou je Rose (Kelly Marie Tran), mechanička za povstalce, která se zkamarádí s Finnem. Také se seznámíme s Holdo (Laura Denn), vysoce postavenou důstojnici z povstalců, která je kamarádkou Leiy Organy. A nakonec se ve filmu objeví také DJ (Benicio Del Toro), který bude hrát hackera.

Star Wars

A co nové příšerky?

Už jste nejspíš viděli porgy, extrémně roztomilé tvorečky, které budou chtít mít všechny děti jako plyšové hračky. Ale nebojte se, objevíte ve filmu spoustu nových planet se spoustou divných tvorů.

Star Wars

Jak to bude celé s Carrie Fisher, která zemřela?

Carrie Fisher zemřela v roce 2016, takže Poslední z Jediů je jejím posledním filmem. Lucasfilm potvrdil, že v dalším filmu už nebude. Takže se dá asi očekávat, co se stane, že? Nebo nás budou chtít překvapit?

Star Wars

Dozvíme se, kdo jsou vlastně rodiče Rey?

Ano! Ale podle všeho na tom nebude zase tak moc záležet. Existuje spousta fanouškovských teorií (Je to dcera Skywalkera? Nebo Obi-Wana Kenobiho?). Herečka Daisy Ridley ale říká, že její minuost její postavu nedefinuje. „Její minulost je asi méně důležitá, než si ona sama myslí,“ prozradila.

A kdo je tedy Poslední z Jediů?

Luke. Určitě Luke Skywalker.

Star Wars