…

Soutěžte o vstupenky na koncert Veeblefetzer v Paláci Akropolis

Reggae, folk´n´roll a punk-swingový výlet do vzrušujícího cirkusového stylu.

Soutěže
Reggae, folk´n´roll a punk-swingový výlet do vzrušujícího cirkusového stylu.

„Představte si Toma Waitse pařit tři dny v kuse spolu s Lee „Scratch“ Perrym a Joeim Strummerem na svatbě Emira Kusturicy!“

Globální a mimo jakákoli schémata – Veeblefetzer je suzafonickésdružení z žesťových, heavy swing a folk´n´roll skelter temperamentních rytmů. Imaginární potěšení, které spojuje dub znějící v Kingstonských chatrčích a záblesky čistého rock´n´rollu z pohřbů v New Orleans nebo cikánských svateb na Balkánském venkově. Kytary plující mezi regaae a cikánským jazzem se spojují s žesťovými riffy nad rytmickým mostem z bubnů a psacího stroje. Basové frekvence jsou celé dílem silného suzafonu, což je typ tuby používané na přehlídkách, který navozuje atmosféru pochodové kapely. Texty Veeblefetzer popisují příběhy krajin, cest, změn, chutí a vzpomínek, tužeb a zklamání i vnitřního zmatku.

Díky hlavnímu zpěvákovi Andreji ´Mondo Cane´ Cotovy má Veeblefetzer speciální schopnost velmi nenuceně se spojit s publikem a získat ho na svou stranu. Stoprocentně umělecká, živá, barevná, okouzlující a tak nějak prokletá kapela může být jak básníkem, tak i pouličním zpěvákem. Vypadá to, jakoby hudba vycházela z nějakého stanu s bizarní show nebo z pirátské oslavy. Odvolává se na blues stejně jako na balkánskou a jihoamerickou hudbu.

Díky ostrému hlasu zpěváka, kostýmům a jedinečné atmosféře to vypadá, že přijel překrásný cirkus. Jako název se kapela se rozhodli použít slovo ´Veeblefetzer´, záměrně nesmyslně znějící termín, který se hodí na jakékoli obskurní či složité téma použité v ´MAD Magazínu´, což je americký satirický magazín, který poprvé vyšel v 50. letech minulého století. Díky jejich debutovému EP ´The Truth Is Overrated´ se Veeblefetzer dostali na hlavní festivaly po celé Evropě. Vystupovali ve Velké Británii, Rakousku, Irsku a Itálii a to včetně Boomtown Fair (VB), Musikclub Open Air (Rakousko), Maui Waui (VB), Ariano Folk Festival (Itálie) a Live Rock Festival (Itálie). Čtyřčlenná skupina z Říma je nyní připravena představit své jaksepatří šťavnaté, skvěle okořeněné dlouhohrající nové album „No Magic No Bullet“ i českému publiku.

úterý, 22. května, Palác Akropolis
lístky kupujte zde

Vítězem soutěže je:
Jiří Štecher