…

Proměňte své lowcostové bydlení v luxusní bejvák. Zn. Levně

Odstřihli jste pupeční šňůru a vydali se konečně na dráhu samostatného bydlení, ale máte pocit, že u maminky doma jste se cítili lépe?

Lifestyle
Odstřihli jste pupeční šňůru a vydali se konečně na dráhu samostatného bydlení, ale máte pocit, že u maminky doma jste se cítili lépe?

Pak je na čase přetvořit své nové zázemí na luxusní bejvák, který nebudete chtít ráno opouštět. Přinášíme vám pár jednoduchých a finančně nenáročných tipů, které vám s tím pomohou.

Záclony pryč

Éra záclon naštěstí už dávno vzala za své, a tak je nejvyšší čas se jich zbavit, pokud jste tak doposud neučinili. Tímto malým, avšak velmi efektivním krokem, zbavíte místnost předpotopního nádechu a opticky ji zvětšíte, nehledě na intenzivnější příval denního světla. Záclony můžete nahradit jednobarevnými závěsy nebo kvalitními žaluziemi.

Vdechněte starému nábytku duši

Kvalitní a nadčasový nábytek dělá divy. S průměrným českým platem se však málokdo může natolik rozšoupnout a pořídit si stůl z masivního dřeva za desítky tisíc, kvůli němuž by pak celý měsíc musel jíst kořínky. Ale vyrazte na lov do bazarů nebo k babičce na půdu! Vsadíme se, že ukořistíte poklady, jimž můžete například technikou patinování vdechnout nový život. Technika patinování spočívá v tom, že pomocí patinovací barvy vytvoříte na nábytku jakési ledabylé nátěry štětcem. Výsledný efekt pak evokuje „ošuntělost“.

Krása se skrývá v doplňcích

Zbavte se všech lapačů prachu, upomínkových předmětů a památečních věcí na poličkách. Možná to trochu zabolí, ale uvolníte tím místo dalším kapitolám svého života. Zvolte si několik hlavních doplňků, které budou interiéru dominovat a k nim potom dolaďte zbytek pokoje. Může to být obří rostlina (co třeba monstera, dračinec, případně palma?), zajímavý obraz nebo ozdobné zrcadlo.

Tip: Poohlédněte se ve starožitnictví po antikvárním (nepříliš hezkém a cenném) obraze s ozdobným rámem v barokním stylu. Z obrazu si ponechte jen rám a ten si poté nechte za pár korun u sklenáře zasklít se svým oblíbeným plakátem.

Polštářová bitva

U ložnice se inspirujte americkými filmy a luxusními hotely a zapomeňte na neustále dokola omílané teorie o minimalismu. Zahrňte svou postel polštáři v různých odstínech téže barvy a nebojte se svou polštářovou sbírku okořenit i několika vzorovanými polštáři. Polštáře dodají lůžku „na objemu“ a v kombinaci s jednobarevným přehozem z něj učiní místo, kde se vám bude dobře učit ve zkouškovém i vyspávat po náročném večírku.

Budiž světlo!

Napadlo vás někdy, že světlo nemusí plnit jen praktickou funkci, ale že se z něj může stát šperk místnosti? Vyberte si do svého obýváku nebo ložnice designové svítidlo třeba právě v rustikálním nebo industriálním stylu na Profisvitidla.cz, a nechte jej, aby v místnosti navodilo pocit luxusu. Stylově vypadá například bílá nebo černá barva v kombinaci s mosazí, ale i nestárnoucí křišťál.