…

6 typů lidí, které potkáte ve studentské kavárně

Bedekr pro začínající cestovale po krásách studentských kaváren.

Studentský život
Bedekr pro začínající cestovale po krásách studentských kaváren.

Pokud rádi trávíte volný čas mezi přednáškami lelkováním nad kávou, tak se vám snadno může stát, že zahlédnete těchto pár vzácných lidských endemitů. Sestavili jsme pro vás taxonomii těchto raritních živočišných tvorů, co se v této oblasti nachází. Takže si tiše vezměte své dalekohledy a dejte se do pozorování této plaché fauny.

Barista, kterému nesmíte říkat číšník

Znuděně vás od baru ignoruje a pohrává si senzuelně laškovně s aeropressem. Sice si prošel  baristickým kurzem teprve před týdnem,  ale na tváři se mu díky tomu navždy usadil vážný výraz člověka, co přebírá doktorát z molekulární chemie. Pokud po něm budete chtít „pikolo“  nebo „instant“, tak mu zcela automaticky praskne aneurysma v mozku. Už sedm let studuje na bakaláře sociální antropologie.

 Aktivistka

Kdysi chtěla studovat sociologii, ale nepřijali ji, tak zevluje na FHS. Ale prý jen dočasně a ironicky. Je věčně podrážděná, nosí vytahaná trika s úzkými legínami, plátěnou tašku a permanentně sebou tahá čokla. U stolu právě domlouvá projekt na sdílené zahrádky pro sociálně chudé na Žižkově. Svého partnera nepouští ke slovu.

Digitální nomád

Zatímco na svém Macovi překládá knížku do angličtiny nebo vymýšlí nové šik heslo do PR kampaně na musli tyčinky, tak po očku pozoruje procházející holky. Většinu času tráví na fb a slova jako macchaito nebo flat white vyslovuje s dokonalou světáckou a precizní dikcí. Výšku nedokončil a často tím hrdě začíná většinu hovorů.

 Spisovatel s moleskinem

Koupil si ho ve slevě v knihkupectví, ale přijde mu líto do něj psát. Hrozně rád by někdy vydal svůj autorský komiks, ale jaksi neumí kreslit. Místo toho uvažuje, že si jednou samonákladem vydá poetickou novelu o životě mluvících květin. Takový postmoderní Proust. Pořád mluví o své tvorbě, ale nikdy jste ho psát neviděli.

Čtenářka

Už tři hodiny pije jedno kafe nebo konvičku s mátovým čajem, protože u těchto nápojů je vždy jistota hodně muziky za málo peněz. Nos má zabořený v knížce a nedělá oční kontakt.  Virtuálně je mnohem vtipnější než naživo. Ve volném čase vyrábí šperky, co prodává na Fleru.

Pan Kocovina

Je pobledlý, má sluneční brýle a s většinou lidí v kavárně se zná.  Už v deset dopoledne pije malé pivo na sekeru a baristu zásadně oslovuje „bro“. Čeká na svoji holku, co studuje na DAMU loutkoherectví, kterou včera nechal v opilosti jít z Meetfactory domů samotnou.  Po jejím příchodu se pohádají.