Není načase změnit kariéru?

Jaké důvody nás vedou ke zvolení naší stávající profese? Někdy to je nutnost vydělat peníze, někdy čistý zájem či fascinace daným oborem nebo pragmatické zvážení, že pro nic jiného nemáme talent. Ale je třeba brát v potaz i jiný faktor.

Některé pracovní obory zvyšují vaši šanci, že vás na sociálních sítích někdo pozve na rande. Přitažlivost a zájem opačného pohlaví nejsou totiž založeny jen na našem vizuálnu, povaze a majetku, ale také na tom, jakou kariérní dráhu si zvolíme.

Podle studie, provedené na 5 000 lidech mezi 18 a 30 lety se pro opačné pohlaví ukázaly být nejpřitažlivější tyto profese.

Co hledají ženy?

U dívek máte největší šanci vyvolat zájem pokud jste kuchař, inženýr, podnikatel, markeťák nebo umělec.

A co hledají muži?

Mužům naopak připadaly nejpřitažlivější zdravotní sestry, kadeřnice, právničky, podnikatelky a učitelky.

Co z toho vyplývá?

Neznamená to rozhodně, že muži mají sexuální fantazie o tom, jak jim při koitu někdo stříhá vlasy a ženy zas nechtějí, aby jim někdo recitoval pomocí poezie i nákupní seznam. Dá se to interpretovat tak, že ženy podvědomě hledají vášnivé muže, kteří dokáží pracovat se svými emocemi jako umělci, dokáží jim uvařit jako kuchaři nebo být natolik ekonomicky stabilní a zodpovědní jako většina inženýrů. Muži pak u sester a učitelek hledají možná podvědomě péči a vedení. Vzájemná fascinace oborem podnikatele je možná dána respektem k tvrdé práci, kdy na sobě lidé musí pracovat sami.

Takže – kdo ví? Nemusíte kvůli tomu nechat své kariéry vrcholového sportovce nebo krotitelky koní, možná stačí jen hledat rande mimo sociální sítě.