Celý náš život byla lež

Zvedat kočku do náruče je někdy velmi náročné. Už jen kvůli tomu, že jakýkoliv pokus o něhu, který je iniciovaný vámi a ne vaším mazlíčkem může skončit i u té nejmilejší kočičky velikými jizvami v obličeji. Proto se o takové troufalé věci rozhodně nepokoušejte bez odborné instruktáže.

Takže jak na to?

Kanadský veterinář doktor Uri Burstyn naštěstí natočil instruktážní video, které nás zachrání všechny. Protože bez tohoto návodu bychom zvedali tu tikající bombu plnou drápů, krve a vřískání tak špatně, že by nám to nikdy neodpustila.

Největší chybou je podle něj zvedat kočičky bez řádného představení. Pokaždé musíte dát zvířeti šanci, aby si vaši přítomnost uvědomilo a minimálně si vás očichalo. Až poté můžete přejít k troufalostem jako zvedání a následnému mazlení.

Kočka se dá bezpečně přemístit rychlou nebo pomalou metodou. První varianta je takzvané „držení kočky jako držení fotbalového míče“. Jednoduše si kočku opřete o své tělo tak, že jednou rukou držíte její tělo a druhou jí podepíráte zadek. Kočičky se tak cítí bezpečněji a má to i určitý bonus – nemohou vás tak poškrábat

Nejdůležitější rada je ale taková – pokud se vám kočka vzpírá, tak jí prostě pusťte. Protože nic není horšího než nespokojená a naštvaná micka, která je poblíž vašeho krásného mladého obličeje.

Připaveni? Tak tady máte celé instruktážní video. A směle do toho.