Alkohol z nás dělá monstra.

Pokud jste se někdy nevypili do podoby, kdy visíte na hladovém okénku fast foodu zuřivěji než Jack na zábradlí Titanicu, tak nevíte co je to život. Nebo alkoholické obžerství.

Dr. Frankenstein

Nevíte proč se to děje, ale stejně jako se vlkodlaci pod vlivem měsíce mění v chlupaté bestie, tak vy se pod vlivem alkoholu měníte v Jiřího Babicu. Vaše zběsilé kulinářské touhy vás zcela pohltí a začnete vytvářet jídelní monstrum, které by nemělo spatřit světlo světa. Míchaná vajíčka s paštikou? Proč ne. Čínská polívka s eidamem a zbytky vaší důstojnosti? Ale beze všeho. Opilost vás nutí vytvářet metaforický dort, od kterého by i pejsek s kočičkou s křižováním a výkřiky hrůzy prchli.

Příliš velké oči

Stojíte u výdejního okýnka ve tři ráno a říkáte si, že ten jeden cheese je nějak málo? A meníčko vlastně taky? Ačkoliv celý večer si poctivě syslíte korunky jako dítě, co šetří na transplantaci ledviny svého milovaného kotěte, tak se z vás najednou stanou Rotschildové. K Happy mealu si objednáte nugety, smažené kousky sýra, milkshake a cestou to rozšíříte o kebab. Na lavičce před mekáčem to pak do sebe cpete až do toho okamžiku, kdy vás bolí i dýchat. A stejně vám půlka zůstane.

Bezedný netvor

Slídíte doma jako zrůda z Černé laguny a prohledáváte všechny kouty. Je jedno, jestli jste našli jen okoralý bochník chleba s celým margarínem a starou čokoládu od Mikuláše. Sníte prostě všechno a všem s takovou agresí, že i sýkorky v zimě se začnou bát o své lojové koule na stromech.

Zodpovědný ochlasta

I když jsou čtyři hodiny ráno a vaše oblečení vypadá jakoby zažilo Vietnam zkřížený se Sebrenicou, tak sedíte u svého jídelního stolu a poctivě do sebe cpete low fat jogurt nebo salátek.

A ačkoliv my slabší jedinci vás obdivujeme, tak vy se prostě nenávidíte. A nesnažte se nám předstírat, že je to jinak.