Nikdy, nikdy, nikdy se nezapomínejte odlíčit.

Je nám jasné, že když se vrátíte domů po práci, propařené noci nebo jenom usnete u Netflixu, tak se často k tomu, abyste se chopily odličovacího mléka, milé dámy nedostanete. Občas se to stane i těm nejlepším z nás. Nicméně pokud se toto pro vás stane zvykem, tak to může mít i nedozírné následky pro vaše zdraví.

Noční můra všech očařů

Theresa May je padesátiletá žena z Austrálie, jenž přišla ke svému doktorovi s velice nepříjemnými pocity v očích. Bulvy jí doslova pálily a škrábaly, jako by do nich někdo hodil plnou hrst písku. Při vyšetření se jí lékař podíval pod víčka a na jejich vnitřní straně objevil děsivé černé bouličky.

Fuj že? Po odebrání vzorku se ukázalo, co tato černota obsahuje. Roky nashromážděné řasenky. Maskara se Therese pod víčkem nakupila, ztvrdla tam a začala způsobovat chronický zánět oka.

Tento případ byl pro samotné oftalmology natolik šokující, že mu věnovali místo v nové studii.

Theresa se přiznala, že posledních 25 let zapomínala odličovat svoji řasenku. A výsledkem byla téměř zničená rohovka a víčko. Operace, kterou později podstoupila, trvala neskutečných 90 minut, než se lékařům podařilo vše odstranit. Ale na oku i tak zůstaly nezhojitelné jizvy.

Morální poučení tohoto příběhu pro dívky je, abyste se tedy nikdy, nikdy, nikdy nezapomínaly odlíčit. Protože jinak vás tou fotkou budeme strašit pořád.

A vůbec, tady ji máte znovu. Nemáte zač.