Pojďme si trochu zruinovat dětství!

Jakou Disney postavičkou by byl takový Bohuslav Sobotka? Nebo Miroslava Němcová? A Andrej Babiš? Byl by rozkydlý záporák? Nebo vymazlená princezna v krajkách? Pojďme na chvíli navštívit zrůdný tobogán zvrácené fantazie a představit si to.

Andrej Babiš jako náčelník Powhatan

Pokud vám vrtá hlavou, kde je spojitost s vyschlým krysoidním Slovákem a urostlým Indiánem, tak podobnost je nasnadě. Náčelník Powhatan z Pocahontas měl stejně jako Babiš jedno velké bohatství – žluté zlato. V jeho případě šlo sice o kukuřici a ne o řepku, ale to jsou jenom detaily.

Iva Bartoš jako čarodějnice Uršula

Nehledejte tam vizuální spojitost mezi chapadly a dredy. Analogie je mnohem prostší. Uršula v Malé mořské víle proslula jako zlodějka hlasu. Což byli Piráti v minulých volbách taky. Ivan Bartoš uzmul velice úspěšně mnoho hlasů TOP09, Zelených, ODS i ČSSD. A říkat o něm, že by byl kapitán Hook jen proto, že je pirát? To je dost laciné.

Miroslav Kalousek jako Scar

Scar stejně jako Kalousek může za všechno. Tečka.

Karel Schwarzenberg jako Šípková Růženka

Je jedno, jestli spíte několik let ve věži zmoženi kouzlem nebo v poslanecké sněmovně zmoženi polévkou z poledního meníčka. Výsledek je stejný.

Tomio Okamura jako guvernér Ratcliff

Připluvší guvernér taky neměl moc rád jiné rasy a šlo mu jen o zlato. Ehm.

Miloš Zeman jako Sid z Toy story

Nekřičte, že Toy Story je Pixar a ne Disney. Disney totiž Pixar koupil, takže k nim patří taky. Nicméně pamatujete na Sida? Toho zakomplexovaného chlapečka, který si tak rád hrál se svými poddanými a trápil je, jen protože mohl? Jistou podobnost tu vidíme.

Jiří Ovčáček jako Jaffar

Jaffar byl v Aladdinovi poradce  a ústy starého vládce, který už sám nevěděl co činí, protože byl zhypnotizovaný. Tak prostě vládl skrze něj. A analogii si najděte sami.